bugün

adamlar ezanla trafiği katletmiyor, birbirini namaz vaktinden haberdar ediyor.

ha megafon olayı saçma, bütün müezzinlerin çıplak sesle okuması gerekir ayrı mesele. ama bu ikisi kesinlikle bir değil.

ezanı beğenmeyen çok açık ve net olarak siktirsin gitsin denilebilir. danimarkaya git, hollanda'ya git, portekiz'e git amk.
biz on kasım'da edepsizlik yapmıyoruz, dokuzu beş gece sadece ses çıkartmıyoruz veya saçma sapan davalar açmıyoruz. sessiz duruyoruz, ne dikilyosun öyle diye çıkışmıyoruz, biz dikilmek zorunda da değiliz. anlayabiliyormusun? zannetmiyorum ama..
ama ezana saygısızlık edenler ezan okunurken korna çalmak, veya ezan susturulsun diye dava açmak dahil her türlü edepsizliği yapmaktan çekinmiyor.
e ne demişler herşey aslına çeker, sizin aslınız fitne üzerine kurulmuş.
saçmalamaktır. ikisine de saygımız var. artı böyle provakatif sözler linç edilmeli.
her fikrin birbirine saygı göstermesi gerekir. benim inanç felsefem (ister katılın ister katılmayın çok mühim değil), bana kendi inandığına inanmam için baskı yapmadığın sürece istersen aya tap, ineğe tap, nasıl ibadet edersen et, yeter ki beni rahatsız etme, benim inanmam, ibadet etmem içinde baskı yapma. git köşede önünden ye. bu minvalde sen saygı göstermesen de ben sana gösteririm. ezan okununca kornaya basmam, müziğin sesini sonuna kadar açmam,
başlığı açana dikkat edilmeli.