bugün

çankaya metronun çıkısında bulunan ne kadar iğrenç denilsede hiç müşterisi eksik olmayan şirin dönerci dükkanı ve ucuz dönerleri.
kedi eti yemektir efenim.
martı döner efenim, bakırköy civarında meşhurdur.
tahminlerin aksine genelde martı etindendir.
(bkz: kedi canını senin)
denizli belediyesinin arkasındaki selahattin usta'nın yerinde gitmektir efendim.

kokoreç, tavuk, köfte 1 lira
ısmarlayan kişi 1 lira a.q daha ne bekliyorsun diye beğenmeyene kızar.
mümkündür evet ekmeği el kadar içinde 10 gr et varsa tabiki mümkündür.
Neyin döndüğü belli olmadığından yenmesi sakıncalı olabilecek dönerdir.
(bkz: dürümcü orhan)
cebinde fazla parası olmayan , temiz bir dönerin bukadar ucuza satılmayacağını bildiği halde alan insanların tercihidir.
martı eti olması muhtemeldir.
(bkz: ben bunu gördüm)
tavuk döner için mümkündür, son kullanma tarihi geçmiş/geçmek üzere olan tavuk etlerinden imal edilir, bol içyağı ve deri içerir. tadı anlaşılmasın diye baharatlanır.

et döner için mümkün değildir, kedidir, köpektir, at bile olamaz.

denetim sıfırdır, gıda denetimi sağlık bakanlığından tarım bakanlığına geçtiğinden beri vatandaşa rahatça bok bile yedirilmektedir, vatandaşıma yazıktır amk.

edit: eksileyen dönerciye sagılarımı sunuyorum, mart da geldi 50 kuruşa döner satarsın artık.
gec gelen siparis icin 1 tl bahsis parasi vermek kaydi ile yapilan mezarcilikta olabilir. ayranda yaninda cabasi.
bir kere denenmiştir. bir daha da denenmeyecektir.

dersaneye gidiyorum. baktım yine o dönerci. yine tıka basa. cama da asmış. 'TAVUK DÖNER 1 LiRA'. mavi keçeli kalem kartonun üstünde çok şık durmuştu gerçekten. bu kadar insan yiyorsa bir bildikleri vardır diyip içeri girdim. Sırada en az 10 kişi. adam kesiyor döneri , koyuyor ekmeğe. üzerine salatayı atıyor. hepsi 10 saniye sürmüyor. alan oturuyor. iştahla yiyor. kalkıp bir tane daha alıyor. aynı şekilde ben de girdim sıraya. aldım dönerimi. oturdum. adam döneri yakmış bildiğin. neyse yanık tarafları kopardım. koydum bir kenara. karşımda oturan adam bana tip tip bakıyor. niye çıkarıyorsun onları kardeşim , der gibi. tam yiyecekken , limon almadığımı hatırladım. limon var mı dedim. yok! sanki ; zaten bir lira veriyorsun bir de limon mu vereceğim sana şerefsiz , der gibi bir yok! tu ama.

neyse oturdum. aldım bir ısırık leziz dönerimden. bir daha da almadım zaten. bıraktım gittim. buradan iki sonuç çıkarılır beyler. birincisi ; ucuz etin yahnisi yenmez.

ikincisi de ; benim milletim o kadar aç ki , önüne bedava bok koysan iştahla yer. halkı bu duruma düşürenlerin hepsinin validesini saygıyla anıyorum.

güler misin , ağlar mısın?
döner değil dönen birşey yemektir efendim.
(bkz: martı döner)
(bkz: at döner)
(bkz: eşek döner)
(bkz: katır döner)
(bkz: iguana döner)
(bkz: kedi döner)
(bkz: köpek döner)
(bkz: martı döner)
(bkz: kurbağa döner)
(bkz: kuzu döner)
(bkz: keçi döner)
(bkz: koyun döner)
(bkz: gün gelir devran döner)
Eğer sürümden kazanan bir dönerci bulursanız mümkündür.
istanbulda 1 tl'ye düzgün bir tavuk dürüm yiyebiliyorum bu sürümden kazanma olayı nedeniyle ama dikkat edin neredeyse imkansız bu dükkanları bulmak.
Okul çıkışı vaktinde bir dürümcü dükkanına 90 öğrenci akın etse, bu öğrenciler en az 3'er dürüm yese dürüm başına 25 kuruş kar sağlansa 90.3.0,25=67,5 tl yapar. bu olayın günde 3 defa daha yaşandığını hesap edersek günü sadece öğrencilerle bile rahat rahat doldurabilirsiniz.
Bu arada dükkan sahibiyle konuştum. 'Günde rahat 1000 tane satıyorum haftaiçi olduğu zaman.' dedi.
Diğer dükkan sahiplerine örnek olsun. Dükkanın yanındaki sokağa dükkan sahibinin adı verildi. 7 senedir bu işi yapıyormuş adam...
2 arkadaş gider. biri döner yer diğeri tokdur. ve yemeği yedikten sonra;
mal çocuk: Abi çayın varmı?
dönerci: la zmına goduuum... ile başlayan cümleler kurar.
neydi o eski günler.

(bkz: 35 kuruşa döner yemek)
sıçmak için de 3liralık tuvalet parası vermektir.
güncel Önemli Başlıklar