bugün

Adalet mülkün temelidir yazar adliyelerde devlet kurumlarında. öyleyse işçi Bayramı'nda memurlar tatil yaparken,işçiler bende isçiyim şuan neden işteyim çalışıyorum?Hani nerde Adalet?
işçinin hakkını savunan bazı insanlar sayesinde biz işçilerin çalışmasıdır.

teşekkürler marjinalizm.
işçilerin 1 Mayıs işçi Bayramı'nda yani kendi bayramlarında bile çalıştırılması ve bakanlık tarafından hiçbir patrona bu konuda ceza kesilmeyecek olması; kapitalizmin işçiye; "işçisin sen işçi kal!" deme şeklidir...
kapitalizmin en net tanımıdır.
1 mayısta çalışacağım, nasıl işçiyim anlamadım. Mimar olmak bu mudur yani?
şöyle bir şeydir;

görsel
Bir öğrencinin acınası durumudur.
ama ders çalışmak. e malum vizeler.
işçi bayramında homurdanarak çalışmaktır.çok kötüdür vesselam.
çalışmak mesele değil de işçi ve emekçi kısmının bir çoğunun arabası varmış demek ki yollar bomboş, ama metrobüsteki emekçi işçi kısmı okayiyamaşitekombambo devam. yaşasın adalet!
1 MAYIS Bayramının açılımının altında ne kadar kuru bir ifade olduğunun kanıtıdır.Ne yazik ki esas bayram yapması gerekenlerin çalıştığı, meydanlarda boş bir kalabalıkla bayram yapılmaktadır.Simdilerde siyasi ideolojilere kurban edilmiş bu günün esas anlamını kazanmasını umuyorum.Belki bugün, belki bir dahakine.
öğrencilerin öpe öpe yapmak zorunda olduğu şeydir.
(bkz: ironi)
patron olmaktır.
türkiye'de olağandır. tatil olsun, biz çekilelim aradan ki onlar çalışsın değil mi? sonra da " bu ne yaa sabah sabah tatilde kafamızı öptüler" diye bağıran doktor bir alt komşunuz olsun. balkonumdan:
görsel
beyaz yakalılar evde, emekçiler iş'te.
şuan işyerinden yazıyorum. tatil olaydı taksime gideydik iyiydi.
(bkz: işçisin sen işçi kal) mesajıdır patronlar tarafından verilen.
beyaz yakalı işçi ile mavi yaka işçi arasındaki farktan kaynaklanır.

şimdi masa başı işi yapan işçi ile fabrikada kaynak yapan işçi bir değildir, kimse kusura bakmasın.
günlük hayatın rutin işlerinin devam etmesi için bazı kimselerin uygulamak zorunda olduğu eylem.

ayrıca, bu uygulamak zorunda olan kimselerin kendilerini atmak için böyle bir tanım yaptığı eylem de olabilir.
Tek kelime ile tiksinç bir durum.

Akabinde, 1 mayısta çalışacağımı öğrendikten sonra patronu arayıp, "1 mayıs benim hakkım" dedim diye, beni işi bırakmanın eşiğine getiren olay.
(bkz: of çok zevkli)

saç baş yoldurur. sokaklar boşken, insanların çoğu tatildeyken, insanlar uyurken, insanlar eylemdeyken, sen işe gidersin. hemde mesai bile alamazsın. (bkz: geberesice patron)
kendisini işçi değilde burjuva gibi hissetmesini sağlar çalışanın büyük bir şaka olmasını istediğin gündür ve tam şuan benim bulunduğum durumdur.
türkiyede hep emeğe saygı diye herkes bla bla eder, ama kimse ne emeğe ne de emekçiye saygı duymaz aslında, bu 1 mayıs emekçi bayramı gününde olsa bile böyledir.

fransa'da, işçi, işveren, memur, öğrenci tüm emekçilerin resmen tatil ilan edilen bayramıdır 1 mayıs.
devlet daireleri ve özel işyerleri kapalıdır, kimse çalışmaz. bla bla etmeksizin emeğe ve emekçiye saygı vardır.
göz yaşartıcı bi durumdur. (bkz: göz yaşartıcı bomba)