bugün

'O.ç. Tayyip erdoğan' sesleri heryeri inletmektedir. Cumhuriyet meydanı dolmuştur. Halk sokakta.
6 haziran 2013 gavur izmir zirvesi/#19915149

eyleme katılan yazar arkdaşlara duyurulur.
Akp binası alev alev.
Tüm bulvarlar ve ara sokaklar insan dolu. Halk sikecek harami arıyor.
izmir'de de mi gezi parkı varmış dedirten.
basmane'de inanılmaz bir direniş var. bir tane amir başlangıçta isteksiz görünen iki çevik kuvvet polisini tokatladı. bank asya binası kısmi olarak yandı. şu an bak asya'dan 100 metre kadar geride ikinci barikat kuruluyor.

izmir'in çeşitli yerlerinde direnişler sürüyormuş. sağda solda türkü çığıranlar basmane'ye desteğe gelirse hakikaten işe yarar bir eylemde bulunurlar.
--spoiler--
kalkan gitti göt gitti
--spoiler--

polislerden biri kalkanını kaptırmış. göstericilerde 1 kalkan var...
görsel burdan nasıl sağ çıktık bilmiyorum.
yardıma diye çıktık kaşımız patladı iyi mi?
eve dönüşte üçyolda durumlar böyle.
görsel
an itibariyle ''tayyip istifa'' sesleriyle alsancak, çankaya, üçyol, hatay yıkılmaktadır, trafik kalmamıştır.

muhtemelen karşıyaka, balçova, narlıdere, bornova da yıkılmakta. bir tek buca tarafı sakin.

yalan değil biz kordon'a oturmaya indik ama olaylara girdik daldık. polisin dönem dönem müdahalesi oldu bizlere ama genelde uzaktan seyrettiler.

sonuç olarak izmir ayakta ve 15 yaşından 65 yaşına kadar herkes sokaklarda meydanlarda.

tayyibin sonunu getireceğiz.
Alsancak devlet hastanesinde yandaşlarla çatışma! Ağır yaralı baygın insanlara yumruk attılar!
yarım saat önce olayların en yoğun olduğu yerdeydim. göstericiler barikatlar kurdu, polisler gaz bombalarıyla grubu dağıtmaya çalıştı ama olaylar sabaha kadar sürecek gibi.
tüm çatışma alanlarında kazandık. biber gazı kazandı sanan ibneler, yarın sabah daha güçlü geleceğiz. şimdi herkes kordonda dinleniyor. herkesin yardımına ihtiyaçları var.

direne direne kazanacağız!
çok yorulduk. defalarca biber gazını elime alıp geri attığımı hatırlıyorum ki her birinde baygınlık geçirdim.

bu namertliktir, korkaklıktır, alçaklıktır.

her neyse!

bizleri evlerimizden alabilirler,her türlü zulmü edebilirler.

olsun.

klavye başında delikanlılık yapmadık. çıktık meydana. genciz, 30 yaşındayız daha, savaşmak bizim için farzdır!

direne direne kazanacağız! akp bitmeden bu iş bitmeyecek!
izmir'i tanımayanların karalamaya çalıştığı eylemdir.

(#19920359)

gündoğan ne lan?*
artık tamamen siyasi boyut kazanmış, amacından sapmış, birilerine hizmet eden provakasyonlara dönmüştür. eylem yapmasını bilmeyen hödükler var bu ülkede naparsın.
konatkaydım, basmaneye girmeye çalışıldı. genç-yaşlı, kadın-erkek, ulusalcı-milliyetçi-sosyalisti, herkes oradaydı birkaç kişi dışında amaç kesinlikle çevreye zarar vermek değil direnişe destek vermekti. yarın da direnişe devam edeceğiz.
tuhaf bir eylemdi.

eve yeni geldim, akciğerlerim biber gazıyla doldu, sırtıma da biber gazı kapsülü geldi. ama bunlar mühim şeyler değil. geldikten sonra aldığım bilgilere göre polis ve ak gençlik adı altındaki koyunlar, eylemcilere planlı şekilde saldırıyormuş, gündoğdu, kıbrıs şehitleri tamamen karışmış, direnişçilere koyun sürüsü taşlı sopalı saldırıyormuş. basmane katlı otoparkta da polis pususu var, aldıklarını önce dövüp sonra karakola götürüyorlar.
an itibariyle kıbrıs şehitleri caddesine yarım kilometre mesafedeki evim biber gazından nefes alınmaz hale gelmiştir.

tebrikler faşizm, tebrikler vicdansızlık, tebrikler şerefsizlik...
basta hicbir olayi olmayan eylemdi. oyle ki "izmir insani da pek rahat deme" noktasina gelmistik. lakin ak parti konak ilce baskanliginin onunde toplanan kalabalik eylemin hakkini veriyordu. sonrasinda basmane tarafinda isler karisti. bolca biber ve portakal gazi yedim. basmane'de cikis bulmak zor oldu cunku arkadan panzerler geliyordu. cikisi bulana kadar izmir'i bastan ogrenmek zorunda kaldim.
izmir büyükşehir belediye başkanı bu sırada ne yapıyor acaba? eylemleri engellemeye çalışsa ya. sonuçta izmir'deki zarar kendisinden sorulacak.

bu arada izmir expo 2020 hayal oldu.
desteğin doruğa çıktığı eylemdir. birkaç fotoğraf...

http://galeri.uludagsozluk.com/r/454505/+
http://galeri.uludagsozluk.com/r/454504/+
http://galeri.uludagsozluk.com/r/454503/+