bugün

Hayatın anlamı olmasada, Bu hayatta bir çok derde devadır, yerine göre ısıtır, yerine göre fikir veri, yerine göre ise sadece yaren olur. söylendiği gibi her derde devadır, öyle kaprisleride yoktur. icelli elli bardaktada aynı etiyi verir bir kovayada doldursanızda. Yani her zaman her koşulda 1 bardak sıcak çayın yerini hiç birşey alamaz.
şu anda soğukta en çok insanın ihtiyacı olan içecek çeşididir.
Çok şey yazılabilir bununla ilgili. Aynı zaman gibi ortama, şartlara kişiye göre değişkenlik gösteren nimet.

1.Hava buz, nöbet bitmiş ayaz yüzümü gerginleştirmiş haberler fena. Ellerim coğrafyanın tarihidir. içim yangın yeri dışım yamaçlarda kar. Al iç oğlum çay getirdim sana diyor devrem. içiyorum ve ısınıyor dünya.

2. Gökdelenlerin arasından müşteriye sipariş götürürken kıçım dondu lan yavuz, bi simit alalım mı şuradan ? Bi de çay içeriz he. Abi mesai uzayacak, oğlum ömrümüz de uzayacak lan. Valla bak.

3. Annem odama girmeye çekiniyor. Geçen kavga ettik. Yeni bi oyun söyledi Hakan. Uff sınavlarda yaklaştı lan. Kalorifer içimi ısıttı. Pijamalar götüme yapıştı.

" Oğlum çay hazır gel
Sağol anne
Bir bardak çay iç gel.
olurrr.

4. Ne geceydi be salih
noldu abi ?
Orta yaşlı bi kadın bindi Sefaköy
den. Havaalanı dedi. Havaalanı girişi kilit. Yüzüm buruştu. Noldu abi dedi
yok bir şey abla dedim. Söyle dedi
trafik felç teker dönmedi bu gece dedim
Çek soldan yeşilköy'e dedi. Abla uçak
siktir et uçağı dedi
iki çay söyledik denize bakan mekan var ya orada.

Kafayı kırmış kocasını bi kadınla yakalamış
Memlekete dönüyormuş
sürtsün biraz diyor
Abi ben de şey sandım
ne sandın
karıyı arabada

Oğlumdan bahsettim
300 lira attı üzeri kalsın dedi
kışlık hırka al dedi

olur dedim.

Çay bardağına alyansını vurdu gece boyu
Çay dedin mi aklıma geldi.
rabbinle ve cayinla arani sogutma.
gerisi mi? gerisi angarya..!
1 bardak sıcak çay ve sessizlik her şeyini alır götürür. Birde seni dinleyen güzel bir eşin varsa katmerli huzur olur.
kış günlerinde kahvaltının vazgeçilmezi, sohbetlerin en güzel ikramıdır. kışın içinizi ısıtır, yazın harareti alır. soğutmadan içiniz.
Çok sıcak içildiği takdirde yemek borusu epiteline zarar vererek kansere davetiye çıkartır. Bu nedenle bir müddet soğuması beklendikten sonra içilmesi tavsiye edilir.
huzuru bir nebze de olsa sağlar.
Birazdan sipariş edeceğim mükemmel içecek.
40 yil hatri olan asil caydir efendim,kahve degil..