bugün

yanan yerleri devletimiz heba etmesin, toki yapsın diye öneri getirdiğimdir.

atıl vaziyette kalmasın öyle, yazık.
kim bilir yine kimlere peşkeş çekildi ********** ülkesinde.
korkutan yangın.
up...
beyler bırakın geyiği, manzara kötü...
ciğerler yanıyor.

kaynak:

https://www.google.com.tr...436045.aspx?client=safari
anasını siksinler trabzonun canıma minnet..

istanbulun imanı gevrerken komple anadolu çomarı konuşuyordu..

şimdi çevre cart curt diyen karadenizliye basıcam solcu, ateist, vatan haini yaftasını..

kıskanıyorlar hemşerim ülkemizin gelişmesini..

bu millet gıdıklana gıdıklana anlayacak hanyayı konyayı..
akdeniz ve ege derken, istanbuldan sonra sıra karadenizde, memleketin anasini siktiniz, once çomarlar istila etti her yeri, sonra uzerine multeciler eklendi, simdide turizm ayagina her yeri kirleten gorgusuz araplari getiriyorlar uc kurus rant icin, bitti olm bitti adamlar cumhuriyeti, ataturk devrimlerini, o sekuler yapiyi guzelim sahillerimizi, tatil koylerimizi, sokaklarimizi bok icinde biraktilar, hepsi kuş beyinli çomarlar yüzünden, neyin ne oldugunu anladiginiz zaman iş işten geçmiş olacak aptal müminler.
laz ormanı bu, yazın yanacak değil ya.

net olarak, akp döneminde olmuştur!
darbe, terör saldırıları, siyasi krizler ve ortadoğu bataklığının ardından büyük türkiye yangını falan da bekliyorum. bu beni şaşırtmadı. şaşırma sınırım baya yüksek.
Arkadaşa iyiki trabzon'a gitmek istiyorum dedim internetten.

Sandılarki büyük bir turizm yaşatacağım orada, kalabalık bir grup falan.
Hemen Otel yapalım ayağına girmişler.
18.12.16 : Katar Emiri Trabzona Hayran Kaldı, Oteller Yapmaya Hazır Olduğunu Belirtti

7.1.17 : Sürmenede Büyük Yangın Çıktı.
30 yaşındayım ömrümde karedenizde orman yangını çıktığını hatırlamıyorum hele ki kışın ortasında. Burnuma arap sermayesi kokusu geliyor.
surmenenin katara baglanmasiyla sonuclanacaktir.
yazık vallahi yazık yanan o çamlık dünyada görüp görebileceğiniz en ender yerlerden biri, sahile tecavüz et dağa tecavüz ormana tecavüz kadına çocuğa memlekette tecavüze uğramayan bişey kaldımı çok merak ediyorum amk.
yanan bölgeyi yakından tanıyan biri olarak (köyümüzün karşısındaki dağlık alan) çok şükür ki canlı kaybı olmadığını öğrendimi söyleyebilirim. telefonla öğrendiğime göre yanan bölge boş ormanlık arazi imiş. ancak katar emiri toki vs. mevzularına giren arkadaşları pek anlamadım o bölgeyi komple kesip katar emirine verseler veya toki toplu konut yapsa yine kimse sesini çıkartmaz zaten. sesini çıkartacak olsa senelerdir (en az 8 senedir) her akşam bütün çamburnu'nu basan çöp kokusu kesilirdi. o çöp kokusu varken değil toki konutu gecekondu yapıp oturamazsın o bölgede. sırf bu yüzden senelerdir memleketime gitmiyorum.

edit: köylüler yangının nasıl çıktığı konusunda bilgi sahibi değil.şahsi fikrim sabotaj olamaz, aga o çöp kokusu abartmıyorum insanın üstüne siniyor resmen aklınıza başka şey gelmesin inanın bana.