bugün

içinde milyarlarca pollyana'nın yaşadığı, olumluluklarla kuşanmış dünya türü.
Dünyanın da ölümlü olduğu ve bir gün öleceği hakikati.
zamanın hep sonsuza dogru aktıgını dusundugunuz ve sizinde o zamanla birlikte uzun yollara cıkabileceginiz gerceginin onune engel olan bir duvar cesidi olabilir.
türkçe karakter azizliği nedeniyle farkında olmadan ilginç bir test yapan başlıktır.
şöyke ki;
ilk bakıldığında "ölümlü dünya" diye algılanıyorsa okurun kötümser,
eğer "olumlu dünya" olarak algılanıyorsa okurun iyimser bir ruh halinde olduğunu gösterir.
Ben yaşamak istiyorum
Gencim daha
Söyleyecek çok şeylerim var
insanlara ve Allaha

Ben yaşamak istiyorum
Hayata doymadım henüz
Bir gün yarıda kalmış bir film gibi
Bitecek mi ömrümüz?

Ben yaşamak istiyorum
Şu ölümlü dünyada
Ölüm güzel olsa da

Ben yaşamak istiyorum
Hayat dolu ellerim, kalbim, başım
Yaşamak için yaratılmışım *
ölümlü dünya
ölümlü insan
ha alim olsan
ha zalim olsan

(bkz: hissttt! hisstt!!)
(bkz: sakin ol)
tekrar tekrar okunduğunda ayrı hisler uyandırabilecek başlık
olumlu dünya
(bkz: optimist bakış açısı)
ölümlü dünya
(bkz: pesimist bakış açısı)
(bkz: godisnowhere)
bir sertap erener şarkısı sözü
"yaşarken, mutlaka unutulmaması gereken yüz cümle" sıralamasında tepelerde bir yerde olmasını umduğum cümle.
(bkz: yalan dünya)
bir boşvermişlik
bir bezmişlik
bir bıkmışlık olarak da tanımlanabilir.
(bkz: aman boşver gitsin ölümlü dünya ne de olsa)
Ölümlü dünya ölümlü insan
Ha alim olsan ha zalim olsan * *
Hayatima çok erkegin girmesine müsade ettim. Çok azi bedenime bir kısmı da içtenliğime kadar ilerledi.

Bir kısmını ağlattım ve bir kısmını hırslandırdım. Bunların hiçbirini umursamıyorum. Sonu geleceğini bildiğim bir dünya da tasalanmak zaman kaybı. Ölüme yakınım belki her yaşayan canlının uzak olduğu da mağaza indirimlerine inanmak gibi.

Anlıyorum ki Suan sahibi olduğum herşey içerisinde adım ve yüzüm olanlar da dahil hiçbiri benim değil. Bir süreligine rehin almak gibi ve tefecilik artık para etmiyor. Çünkü farkına vardım. Ölümlü oldugunu bilmek ve yaşamayı seçip cennet gibi ölümden sonra da yasayacagima inanmak bana büyük acı bir masal gibi geliyor. Her seferinde zehirli elmayi komposto yapıp içmek daha faydalı dedirtiyor.

Birden Tren istasyonundak sıkışmış bir bozuk para düşüyor ve gofreti indiriyorum mideye. 

Ölümlü oldugunu bile bile duygulari yaşamak için devam ediyoruz. Hayata yapılan muamele seksten farksız. Sonunu bile bile haz almak için azginca yaşıyoruz.

Aşık oldum tutuldum üzüldüm... Her unuttus yeni bir orgazm. Unutur unutmaz bu tür duygularin kokusunu alır almaz azginlasiyoruz. Freud buralardaysan söyle bilinçalti mı bunlari söyleten yoksa benzetmem yerinde mi. 

Unutmaktan duygulardan hatta seksten sıkıldım. 

Bir duygu var ki yunan ateşi sonmuyor içimde. Suan hayatım ihtiyaç molası verdi sonunu bekliyorum. Sonunu bile bile lades.
unutma ki dünya fani.
Ali Atay'ın yazıp yönettiği komedi filmi. ilk filmi limonata kötüydü çok umarım bu daha iyi olur. Ali atay çok kötü bir oyuncu yönetmenliğe devam etsin böyle. Fragmanda fena değil güzel gözüküyor. Doğu demirkol da var ne güzel.

https://www.youtube.com/watch?v=jHlLVxkG-XY
fragmanı güzel. ama oyuncular sanki biraz olmamış.
Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul varsa bir işin içinde o filmin kötü olmasına imkan yok. 26 ocak tarihini iple çekiyoruz bakalım.
Yönetmen koltuğunda bizim Mecnun, yani Ali Atay var. Ahmet Mümtaz Taylan, Alper Kul, Sarp Apak gibi oyuncularla da kadrosu oldukça sağlam. 26 Ocak’ta sinemalardaymış. Bize de gidip izlemek düşüyor
dünya dediğin bir gün o da bugün .

yarına çıkacağımıza garanti yok .
muazzam tanıtım fikirleri ortaya atan oyunculardan ve yönetmenden oluşan film.

1. bölüm: https://www.youtube.com/watch?v=MdzP4hDqfgA
2. bölüm: https://www.youtube.com/watch?v=zeZRbSLV6q0
3. bölüm: https://www.youtube.com/watch?v=HuJWCPgpzkQ

zamanınız boşa gitmez, mutlaka izleyin.
sol framede görünce vizyona girdi sandığım film. aaa gerçekten girmiş. bize de gidip izlemek düşer.
harika bir film. oyunculuklar, kadro, senaryo... tek kelimeyle muhteşem. gitmeyen çok şey kaybeder, benden söylemesi.
maalesef gitmek için pazar gününü beklemem gereken film. arkadaşların hepsi o gün boşmuş. olsun, iki gün daha sabredeceğiz izlemek için mecburen.
son zamanlarda en çok gülüp eğlendiğim filmdir. izleyin izlettirin. feyyaz yiğit in karaktere tam oturduğu filmdir.
ali atay'ın güzel iş çıkarttığı filmdir. ben beğendim.
Ali atayın yazıp yönettiği absürt komedi film, aşırı sakin ama aşırı komik bir film karakterler ince espriler öyle ince işlenmiş ki kahkaha atmadığım an çok nadirdir. Oyuncular muazzam özellikle serbes karakterine yarılarak güldüğüm doğrudur.