bugün

diğer adı chow chow olan aslanı andıran acayip tatlı köpek cinsi.
çinde eti de yenen bir köpek cinsi.
acayip şirin köpek cinsidir.
çin'de yemek menülerinde isminin geçtiğini duyunca dehşete düşüren, "bunu yapan insan olamaz!" tepkisine yol açan sevimli yaratık. ulan kala kala şuncacık köpeğin etine mi kaldınız? boğazınızda kalsın e mi. (bkz: iğrençsiniz)
(bkz: chow chow)
kedigillerden olan bir köpek cinsi...
geçen gün jandarmada gördüğüm köpek.aslında köpekten başka herşeye benziyor ama tatlı pezevenk.
http://galeri.uludagsozlu...m/g/%c3%a7in-aslan%c4%b1/
çok sevimli ve zararsız bir hayvandır. oyun hamuru gibi alıp elinde yuvarlayasın sonra duvara atıp yapıştığı yerden alasın tekrar yere atasın kısacası yerden yere vurasın gelir. şirinliğiyle insana ne yaptıracağını şaşırtan bir tipi vardır.
izmirde besleyenlerin yazın tüylerini üç numaraya vurdurmak zorunda kaldıkları sevimli ve uysal köpek cinsi.
Yürüyüşüyle bilinen çok tüylü bir köpek cinsi. Çok tatlı ve sevimli.
bir kediden dahi korkabilecek kadar uysal ve sessiz; benim de üç buçuk yıldır sahip olduğum çok ama çok sevimli bir köpek türü.

beyaz, koyu altın sarısı ve siyah renklerde olur genellikle. siyah renklilerin yüzü diğerlerine göre daha belirgin ve ifadelidir. ev içinde rahatlıkla beslenebilirler. küçüklükten verilen bir alışkanlıkla alakalı olsa bile genelde çok yemek seçici olurlar ve tavuk en vazgeçilmez yemekleridir. mevsim geçişlerinde tüy dökme problemi zirveye çıkar ve tek çare tüylerin kesilmesidir. ama bu işlem hayvanın tüm estetikliğini öldürür. banyo yapmayı pek sevmezler. gayet akıllı ve sakin yaratıklardır. günün yarısını uykuda geçirirler ve çok rüya görürler.
o hoş muşmula suratı olmasa uyuzluğuna ve pasifliğine katlanılmayacak köpek. kendimizi zor toparlıyoruz, bir de köpek peşinde heyecanlara gark olacağız lan. tutmuş getirmiş birader eve. bir kucak ta para vermiş. öküz alırdık lan o paraya * .
aslanın bile çakması var çinde nasıl bir memleket ?
çinde araba çekmek için ve yenmek için beslenen köpek türü. garfield'ın köpek versiyonudur aşırı tembel ve umursamazdır.
köpekten ziyade boyut ve işlevsellik açısından kedi sınıfında değerlendirilmesi gereken sevimli canlı...
köpeklerine "estetik"lik yükleyenlerin kediden korkacak kadar karakterine aykırı yetiştirdiği köpek türüdür. Bu şekil dışarıdan güzel görünen köpeklerin kaderleri budur. Köpekten yetiştirmekten anlamayan, aaa ne cici diye sahiplenilen köpekler. Ayrıca bu köpek uysal bir cins değildir, serttir, panda'yı görünce ona sarılası gelen nesil bu köpeğin de güçlü herhangi bir köpek kadar tehlikeli olabileceğinin farkında değildir. Tek yöntem eğitilmesidir elbette ama onu uyuz hale sokup uyuşturacak apartman eğitimi değil. bu boyuttaki köpek apartmanda bakılmaz.

şimdi bunları neden anlatıyorum. Dış görünüşten benim de sevimli bir köpeğim vardı, köpek bakmayı bildiğimden ona yaklaşanlara onun güçlü bir köpek olduğunu hiçbir zaman unutturmadım, pofuduk bir ayı, panda, peluş hayvan değildi anlı şanlı Siyah Rus terrieriydi ve yaklaşan köpeğin kişiliğinin doğru gelişmesi için saygı duyması gerekliydi. Bu da terrier kadar büyük olmasa da anlı şanlı köpektir.
tüy yumağı, odun, tembel, dengesiz, sevimli, şimarık, yalak, garfieldın köpek versiyonu. alman kurdu besleyen biri olarak böylesine bakımı zor bir canlıyı beslemeyi aklımın ucundan dahi geçirmezdim ki yavrusunu görünceye kadar. aktif, agrasif, yerinde duramayan, zırt pırt havlayan bir köpeğe alışan biri olarak; böylesine suskun, hantal, mıymıl, inatçı, gamsız bir şeyin sahibi olmaya karar verdim ve hayatımda verdiğim en dogru kararlardan biri oldu. Her güzel şeyin bir zorluğu olduğu gibi bu sevimli canlara bakmak başka ırklardan* zor, ama değer.
aslan diyorsun köpek çıkıyor bir de ayıya benziyor.
adamı yir.

diyolar.
Her tarafından tüy fışkıran, miskin, ağır hareket eden, kocaman bir kıçı olan, umursamaz ve tatlı köpek canlısı.
elmayranın bugs bunny'e sarıldığı gibi sıkı sıkı sarılmak istediğim küçük panda kadar tatlı köpektir.
Tatlı yumuş yumuş bir köpekcik hayvan sevme sebebim.
(bkz: en sevimli köpek)
Çok güçlü bir köpek cinsidir. Efsaneye göre 5 tanesi bir tırı bile çekebilir. Güçlü oldukları kadar da kabarık tüyleriyle sevimlidirler.