bugün

entry'ler (62)

uzun zaman sonra sözlüğe gelince farkedilenler

ilk fark ettiğim şey şifremi unutmuş olmamdı, bir yıldan fazla oldu girmeyeli bir şey kaçırdım mı peki ı ıh maalesef.

Eski yazılarımı okudum biraz sözlükten şikayet etsem de aslında bunun sebebi ben ve benim gibi işsiz yazarların troll entrylerinden kaynaklanıyor, yazdığım edebiden uzak, bilgi desen nerde o da yok. anketvari girilerimi okuyupta zamanını çaldığım herkesten özür dilerim. 140 küsür de giri girmişim bak sen şu işe. Önceki düşüncelerimi okuyup önce kendimle dalga geçme, sonra da temizlik vakti. Esen kalın.

saat 6 da sözlükte olan yazarlar derneği

Sabah namazına kalkmış sonra iki sözlüğe giriyim diyen olabilir.

sleepy hollow

Johnny Depp'in oynadığı korku (!) Filmidir. Gözleri yuvalarından fırlayan cadı mı dersiniz, onun bunun kellesini vurup kafasını arayan adam mı dersiniz hepsi var.
Yahu gecenin bi vakti az gülmedik . Ahaha aklıma geldikçe güldürür hala.

sözlükteki ateistler

Kur'an ayetlerine olan saygısızlıklarıyla dikkat çeken yazarlardır. Yazarcık sen atesin diye yok şöyle yok böyle deniliyor mu entryde? Bi toplumun ya da şahsın kutsal gördüğü ve yaşamını onun ekseni etrafında yaşamaya çalışanların ayetlerine bu eğreti sözler niye ? Ateistlik din değil kabul lakin aklıma gelen ayeti belirtmek isterim "öyleyse sizin dininiz size, benim dinim de banadır. "

whatsapp profil resmini değiştirmeyen insan

Amaan nolacak sanki diyen insandır.

tipik bayan arabaları

Dacia duster olması istenilen bayan arabalarıdır.

Edit: range rover gibi bi araba şamuhteşem bir tasarım var iken dacia tutkunluğu zevksizliktir salaklıktır. Bu edit yaklaşık iki sene önceki aklıma ithafen yazılmıştır

osmanlıca

Hiç bir zaman uzak bir dil olarak görülmeyen dildir. Zaten nasıl görülebilir ? Fuzulinin divanları, sohbet meclislerindeki söyleşiler, aşkın belki de en saf haliyle yazılmış destanları osmanlıca ile kulaktan kulağa, kağıda aktarılarak hayat bulmuştur. Evet 100 yıl bile değil o dönemlerin eserlerini anlamakta zorlanabiliyoruz şükür ki eski dilimize karşı artık daha ılımlı yaklaşılıyor.

dido florian cloud de bounevialle armstrong

Başarılı bir şarkıcıdır. En son 2013'te no freedom u söyleyerek ardını sessizliğe bırakmıştır.

metin2 oynayan kız

Abisinden bulaşmıştır o oyun hem bağımlılık yapar. 2 yolu vardır mt2 illetinden kurtulmanın. 1-hesabının ban yemesi (her zaman işe yaramaz) 2- büyümek. Büyümek ve oyun dakikasına bakıp zaman öldürdüğüne yanmak.
Başka şeylere de yanılır mesela banlanan çarında el emeği göz nuru +7 kdp gibi.

selam sözlük çay var mı

Olma ihtimalini sevdiğim sözlük. Yanında püskevitiyle şekersiz bi çay iyi giderdi şimdi.

miyelin kılıf

Sinir hücrelerinin etrafını saran beyaz renkli hücrelerdir. iletimin başka yerlere gitmesini engellemekle beraber iletiyi asıl hedefe göndermektir işlevi.

fringe

Sol frame de görünce duygulandım geldim. Sabah akşam izlemek dahi zaman kaybı değildir. Adamlar öyle bir Bilimkurgu yapmış ki hani gerçek hayatta olsa o açıklamalarla olur denir. Fringe ingilizce'de püskül saçak anlamına gelse de dizi de sınır Bilim gibi bi anlama gelmektedir. Velhasılı olivia çok hoş peter sempatik ve yakışıklı, waltersa türünün tek örneği arada annaneme benziyor olsa da ikisinin yeri ayrı.
Fringe tadında dizi var mıdır? varsa öneriye açığım.

sözlük yazarlarının çizimleri

Taşınırken lüzumsuzun tekinin çizimlerini sakladığın çantayı atması sonucunda içinin buruk ve sadece eklenenlere bakarak iç geçirmesi. (bkz: tamam sakinim)

zaman gazetesi nin çok okunmasının 7 sebebi

Serhat öğrencilerine zorla abonelik yaptırmalarıdır. Net.

leyla ile mecnun

Tekrar yayınlanacak olmasına hem tepki gösterdiğim hemde e tabi seviliyordu yayınlansın dediğim dizidir.
Ama ismail abi japon balığı değil miydi?
Yavuzsa ağaç gölgesi ya da bakkal aslında tuzluk...
Aslında sonunun önemi yok güldüren ve düşündüren bi dizi olması umarım diğer abidik gubidik dizilerimize örnek olur.

eş değer ilaç

Patent süresi bitmiş orjinal ürünün eşdeğeri olan ilaçtır. Aynı tedaviyi görür. Örnek olarak parol-vermidon diyebiliriz. ikisinin farklı etkiler yaptığını söyleyenlerin sayısının fazla olmasıysa şaşırtmaktadır.

kaybolan yıllar

Güzel dizinin güzel müziği.
Gece geçer yâr geçmez aah... yol bana Sevda kime
Ayrılık zehirli bir hançer, saplanır yüreğime
Belki bugün belki Yarın ansızın tutacaktım ellerinden
Belki bugün belki Yarın ansızın gitmeseydin.

alphonse de lamartine

Mehmet Akif Ersoy'un dahi etkilendiği başarılı fransız yazar.

ahal teke

At ırkının en asil türü diyebiliriz . Uzun yapısı, ince uzun bacaklarıyla koşu ve atlamalarda idealdir. Türkiye'de varlığının pek görülmemesi böyle bir cins için gariptir.

çalışkanlık vs zeka

En son ilkokul 5.sınıfta münazarasını yaptığımız konudur.