bugün

entry'ler (10)

yağmur

toprak kokusu, huzur, sessizlik, kahve, kitap, film, müzik, hayaller.. güzel şey yağmur kendini bulursun.

iğrenç düğün şarkıları

her düğüne gittiğimde eve dönerken evlenmem ben arkadaş deme sebebim.. şarkılar çok orjinel ama(!)

hintler

1939'da dünyanın gidişatına yön veren adam yaptıkları kabul edilirmi? Tartışılır o dönemi incelemek gerekir.

şu an dinlediğiniz şarkıların sözleri

you've got me dancin and cryin rollin and flying love don't let me go you've got me drownin in a river cold but in fever...

aşk

uzun bir aradan sonra üniversitede tekrar başıma gelen ve bunalımlara sokan şey, cesart edip konuştum benim konuşmamı bekliyormuş galiba.. okulda her gördüğünde selam vermeye başladı ve ben gidip yanına konuşamadım... 3-5 gün öncesine kadar sabahları yüzümü güldürürken birden bir şey oldu ve artık selam vermiyor. Begendiğim Beye burdan selam..

ilk sevgili

ilk kez metroda gördüm. Karşı tarafta tıpkı benim gibi metroya binecekti. içim nasıl kaynamıştı bir bilse… Ona, belli etmeden diğer kapıya ilerledim aynı vagona binelim diye. Metro geldi, bindik. Yanyana oturamadık ama kalabalığın arasından onu görebileceğim bir yer buldum kendime. Durmadan onu izledim, başını kaldırıp bana bakmasını bekledim ancak bir türlü telefondan kaldırmadı başını. Benden bir durak önce indi, ben de arkasından baktım. Ne olduğunu ben bile anlamadım. Adını bilmiyordum, sesini bilmiyordum. Sadece bir saniyelik göz teması içimde kelebekleri uçuruyordu. Bir gün arkadaşlarla kafede otururken, yanımdaki sandalyeye oturdu. Herkese selam verdin, bana da. Beynimdeki damarlar şişmişti sanki. Arkadaşımın arkadaşı olduğunu anlamam yaklaşık beş dakikamı aldı. Fark etti mi bilmiyorum ama, saatlerce onu izledim. Sesini duyuyordum, adını da biliyordum artık. Telefonu çaldı, kalkmam gerek dedi. Herkese hoşça kalın derken, gözü bir anda bana kaydı. “Seni daha önce gördüm mü?” diye sordu. Ancak ben “Sanırım hayır.” diye karşılık verdim. Kaşlarını havaya kaldırıp tebessüm etti ve sonra gitti. işte sonra sevgili olduk ilk sevgili ama şimdi degiliz..

kıvırcık saçlı kızlar

ne kıvırcıkmış arkadaş, kim moda yaptı bunu ? herkeste bir kıvırcık aşkı saçımdan soğudum yemim ederim.. yok kıvırcık saçlı kızlar çok tatlı yok kıvırcık saçlı olmak ayrıcalıktır... tamam benimde saçlarım kıvırcıkta bukadar da abartmayın.

ölmeden mutlaka okunması gereken kitaplar top 5

Neale Donald Walsch/Tanrı ile Sohbet.
Sabahattin Ali/içimizdeki Şeytan.
Franz Kafka/Dava.
Fernando Pessoa/Huzursuzluğun Kitabı
Özgür Bacaksız/Deli Çocuğun Güncesi.
Colin Barker/Devrim Provaları.
Yüksel Akkaya/Cumhuriyetin Hamalları işçiler.
Chris Harman/Halkların Dünya Tarihi.
Ercan Kesal/Peri Gazozu.
Stefan Zweig/Yakıcı Sır.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

A HEAD FULL OF DREAMS
And you get a head
A head full of dreams
You can see the change you want to
Be what you want to be

When you get a head
A head full of dreams
It's a laugh that's just been spoken
With a head full! a head full of dreams!

(Ve bir kafaya sahip olacaksın,
Hayallerle dolu bir kafaya
O zaman olduğun kişinin
Olmak istediğin kişiye dönüştüğünü görebilirsin.

Bir kafaya sahip olduğunda,
Hayallerle dolu bir kafaya,
Konuşan sadece bir kahkaha olacak
Hayallerle dolu, hayallerle dolu bir kafayla!).

lost

Cennetten önceki son durak./ Müzikleri Michael Giacchino tarafından bestelenen ve Hollywood Senfoni Orkestrası tarafından çalınan, televizyon müziklerinde pek yaygın olmayan olaylar, mekânlar ve karakterler gibi konulardan oluşan ve dizinin tekrarlayan temalarını içinde barındıran bir orkestra müziği efsane müzikleri olan film.