bugün

entry'ler (116)

2006 oss sonuclari

açıklanması tercih stressini tam anlamıyla başlatacak olan sonuçlar.. diyelim ki tercihleri yaptın,biter mi? bitmeeez,bu sefer de yerleştirme sonuçlarını bekleyeceksin, sonra da yurttu evdi,kiraydı arkadaştı,özel yurt mu yoksa?... **

allah kimseyi salak yaratmasin

(bkz: al bi debil daha)

anatomi sinavinda zilli sistem

anatomi labının koşesine geçip değiştiiiiir! diye bağıran asistanın sesini duymaktansa zil sesini tercih ederim dedirten sistemdir. bu asistan bi de arada içeriye öğrenci almak için kapıyı açıp kapatır,zaten 20sn olan düşünme sürenin on saniyesi o sinir stress harbinde gider.kısacası zor kadeşim,zor..

sevgiliyi kiskanan anne

evet bence de garip oldukça saçma ve komik ama gerçek. az önce yaşadığım son olayın üstüne dayanamayıp açtığım başlıktır. umarım benimle aynı dertten muzdarip başka arkadaşlar da yoktur. bu tip anne,sevgiliyle telefondayken arasıra odaya gelip abuk sabuk bakışlar fırlatıp gider,bakışların etkisiz olduğunu farkettiğinde laf sokmaya başlar ve en nihayetinde muradına erer,telefonu kapatır girersin içeriye. çünkü bi yerden sonra bağırarak laf sokmaya başlamıştır ve hem sen hem de erkek arkadaşın konuşmadan bişey anlayamaz hale gelmiş sinir küplerine dönmüşsünüzdür. hele ki anne senin annense bi de ilk başlarda karşıya bişey çaktırmak istemez içinden sayarsın annene. evet ayıp,anneye sayılmaz ama onun yaptığı da ayıp. sadece telefon konuşmanıza da karışmaz bu tip anne, eh doğal olarak dışarıya da çıkarken burnundan getirir. ağlamamak için zor tutarsın kendini.. okuldan eve dönmeyi iple çektiğin günler gelir aklına,sonra tekrar başlarsın saymaya ama bu kez kendine,bu myudu yani istediğin diye. bu arada bu tip annelerin en tehlikeli yanları seni anlıyormuş gibi görünmesidir. iyi günündeyse sohbeti o açar hatta ee nasıl gidio bakalım diyerek başlar lafa,sen de mutlu mesut annenle paylaşmanın sevincini yaşarsın,ama bilmezsin ki o anlattıkların tartıştığınız herhangi bir gün önüne gelecek abuk sabuk boyutlarda sunulacak,bana ona duyduğun kadar saygı duymuyorsun, ona verdiğin değerin yarısını bize vermiyorsun gibisinden saçma sapan sözlerle gerçek yüzünü gösterecektir anlayışlı(!) annenin.

koala ogretisi

özellikle sınav haftaları uygulamak için can atılan öğretidir.
-abi şu sınav bi geçsin koalalardan beter olicam yemin ederim
*hadi len
-tamam belki bir ağaca çıkıp saatlerce duramam ama yataktan çıkmicam,kumanda elimde oooh
*e sinemaya gitcektik?
-film kiralar gelirsin,evde izleriz,hatta gelirken okaliptuslu olips de al,ne varsa al okaliptuslu hatta
*ya sen çalışma artık ders bea,yeter bence

kendini pikachu sanan çocuk

kendini balkondan bırakan salak çocuk..

4 temmuz 2006 almanya italya maçı

118dk dayandıktan sonra son 2 dk da 2 gol yiyen almanya ya güldüğüm maçtır

serçe parmak

latincesi digitus minimus olan sevimli en küçük parmakcık

çin seddi bitiminde çinlilerin ilk tepkisi

-acaba uzaydan nasıl görünüyordur?

imam

unutulmayan,unutulmaz kişi yazıyor sözlükte *

baba ile diyaloglar

taa uzaklardan babaya telefon edilir..
-alo buyrun?
*babaaa nasılsın?
-efendim buyrun?
*babaaa benim yaa!
-evet buyrun?
*ühü eühü yaa baba benim yaaa
-ahahaa efendim söyle prenses? hehehe
*oh bea

baba ile diyaloglar

baba evindeki bilbilgisayarı getirmek,ya da yenisini aldırmak için her türlü yolu ve duygu sömürüsünü deneyen hilosh,bir türlü başarılı olamamıştır.. en nihayetinde babayı zayıf noktasından vurmayı umarak telefon eder..
-efendim prenses
*ders çalışıyorum ben şimdi,ama birsürü anlamadığım kelime var,eh tıp sözlüğüm de yok,evde bilgisayar da yok ki girsem de bakıversem internetten,işte o yüzden şimdi sana söyleyeceğim kelimeleri,sen buluver artık bi zahmet
-haha güzeeel, aferin
*hı?? nası yani yaaa? nesi güzel bunun?
-hakkaten almayacam ben sana bilgisayar yahu,bilgisayarsızlık yaratıcılığını geliştiriyor senin. haha
*ya babaa zaten sinirim bozuk,anlamıyorum bişey,rica edicem yardım et,aaa nerden çıkardın şimdi
-18 yıllık kızımı benden iyi mi tanıyacaksın aloooouuu! ahahaha
*baba tamam kapat hadi kapat
-öptüm canım
*öpme istemiyorum
-öptüm bile

bir seyin aranilinca bulunamamasi sorunsali

şeytaaaan aldı gööötürdüüüü
sataaamadan geeetirdiii
diyerek dört dönmenize neden olur,sinir bozucudur. zaten o maniyi söylemekteki amaç aranılanuı bulmak değil,sinirlerinizi yatıştırmak,olayın vahimliğini bir nebzecik de olsa unutmak kısacası kafayı dağıtmaktır.

uyuyamamak

(bkz: sözlüğe takılıp kalmak)
(bkz: sözlüğe dalıp hayatı kaçırmak)

sözlük yazarlarının doğum günleri

30 şubat **

türk filmi replikleri

-çaldıysak kardeşimiz için çaldık! (bkz: küçük emrah)

anne ile diyaloglar

rutin olan budur..
-ne diyeyim sana ben! allah sana da senin gibi çocuk versin!!
*aaaaaamin! daha ne istiyeyim, bulmuşum ben gibi çocuğu!
-ukala!
*efendim anam?
-düzgün konuş anneyle!
*e nesi yamuktu ki?
-aaaaaaaaaaaaaaay ay yeter!!

ve değişiklik yapmak istediğim bir gün..
-ne diyeyim sana ben! allah sana da senin gibi çocuk versin!!
*ne? aaa! anne ya niye beddua ediyorsuun?
-sus!
*ama allah korusun,tövbe de yahu
-ukalalık yapma,kendini beğenmiş seni!
*anne sen otomatiğe bağlamışsın,demedi deme
-düzgün konuş anneyle!

ayrılık

düş sokağı sakinleri nin sözü ve müziğiyle insanın tüylerini diken diken yapan şarkısı.

iğrenç espriler

yaşanmıştır..
-(biyoloji hocasına)hocaam ömer kantinde sizi bekliyormuş
*omer mi? hangi omer?
-sarkomer hocam hihahıuha

sözlükteki fenerbahçeli yazarlar

beeeeeeeeeeen
seeeeeen de kimsin diyenler için* (bkz: hilosh)