entry'ler (128)

tiger king

Joe Exotic isimli gay, hayvanat bahçesi sahibi, köylü Amerikalı, Carole Baskin isimli kocasını kaplanlara yediren bir adet hayvan hakları savunucusu, Doc Antle isimli Amerika'nın Adnan Oktar'ı tadındaki adam hakkındaki uçuk kaçık Netflix belgeseli. Şu an Amerikada en çok konuşulan belgesel kendisi.

Az önce ve 7 bölümü gözümü kırpmadan izledim. Ne işler dönmüş serhat dedirten kaplanlar üzerinden para kazanmak isteyen sapıkların hikayesi, Joe Exotic korona olmuş sanırım bununla ilgili ayrı bir bölüm bile çekilse yeridir. Ayrıca Doc Antle ulan yaşıyorsun bu hayatı.

sinemaya gitme oranının yüzde 45 azalması

Bir tane değil uluslararası olanları da dahil birkaç ayrı sebebi olan durum.
1- Ülkemizdeki ekonomik kriz ve herşey ile birlikte sinemanın maliyetinin artması.
2- Ülkemizdeki muhteşem ve dahiyane şekilde tekelleşen sinema sektörü, sinema salonlarının yüzde 60'dan fazlasının Mars adındaki açgözlü şirketin elinde olması.
3- Netflix,Hulu,Amazon,Apple dahil online servislerin bir sinema bileti fiyatına bir ay evinizin rahatlığında sinema zevki sunuyor olması.
4- Hala berbat hizlarda hizmet alıyor olsakta yukarıda sayılan servislere ulaşımda bu yıl itibariyle en azından kota derdinden kurtulmuş olmamız.
5- Artık sinema sektörünün de sinema salonlarını degil, online servisleri hedefliyor olması.
Bence en önemli sebepler bunlar ama daha düne kadar sinema bileti ile birlikte popcornu zorla satmaya çalışan Mars Media- Cinemaximum grubuna bu kadar alan açılması ve istediği gibi fiyat belirlemesi en büyük sebep.

one strange rock

Yani cosmos space odyssey'den daha iyi anlatılan, daha iyi görsellere sahip belgesel izlemem derken ne yaptınız olm siz.

iddia ediyorum bir belgesel için bu kadar emek harcayan adam normal olamaz, helal olsun Darren abimize ve emeği geçen herkese. Muhteşem görseller, Will Smith eşliğinde harika hikaye anlatımı adamlar bildiğin şaheser yapmış.

Tek eleştirebilecegim konu 4.- "Genesis - Başlangıç" ismindeki bölümünde astronot ablamiz Miller-Urey deneyinde cansız varliklardan canlı varlıklara geçişin mümkün olduğunun kanitlandigini söyledi, merak ettim araştırdım. Bu deneyin kendince kanıtladığı canlı varlıkların oluşması ve yaşaması için gerekli aminoasitlerin 5 tanesini hidrojen, metan gibi maddeleri kullanarak üretilebilecegi olmuş. Yani ablacım iyi güzelde bu deney o anki dünya atmosferini simule etmek için değil bildiğin aminoasitleri üretmek için simule edilmiş gibi duruyor, deneyde kullanılan yıldırımlarin üretilen amino asitleri paramparça edecegi göz ardı ediliyor, Dünya'nın atmosferi gereğinden fazla indirgeniyor, sonrasında bu aminoasitlerden proteine geçiş, proteinden hücreye, hücreden canlı varlığa geçişin nasıl olduğu açıklanmıyor falan tonla eksisi var deneyin. Sen buna rağmen gayet iddialı bir şekilde cansız varlıktan canlı varlığa gecisi kanıtlıyor dersen bu bildiğin yanlış bilgi vermek olur ne yazık ki.

Onun dışında 6. bölümde insanlık Mars'a ilk ayak bastığında nasil ve ne şekilde yeni yapılar inşa edecek düşüncesini adamlar Fas'ta topraktan yapılan evler üzerinden anlatmış. Bu adamların farkı bu bilgi nerede olsa gidip alıyorlar. Bu kısmı görünce Atatürk'ün bilim ve fen nerede ise oradan alacağız sözü geldi aklıma.

Tanım: Son ve belkide önümüzdeki on yılın en iyi belgeseli. Helal olsun yapanlara.

akpnin patriot u dönüşü

Ne yalan söyleyeyim beni şaşırtan olay.
Ama şöyle şaşırttı en azından bir yıl geçer sonra dönüp ABD'den alırlar. Bizde Ruslara eşek gibi çalışıp ülkenin havasına kadar vergi verip 40 milyar dolar öderiz diyordum. Akp beni şaşırttı ve 1 yıl geçmeden döndü, helal olsun.

bakın avrupaya 1 euroya tuvalete gidiyorlar

Yaşayan Dunning-Kruger Sendromu olarak tanımlanabilir.
Ayrıca buna cevap gibi olmasın ama günde 80 euro (asgari ücret) kazanan Almanyadaki arkadaşım 60 euroya aylık evin ihtiyaçlarını, ayrıca 5 euroya pantolon 10 euroya mont olmak üzere bir günlük asgari ücret kazancıyla market + giyim ihtiyacını karşıladı daha geçen hafta. Vallahi diyecek söz yok Alamanya bizi kıskanıyor.

büyük patlama

Aleyhine olan iki kanıt vardır.
1- Evrenin genişleme hızının azalması gerekirken tam tersine evrenin artan bir hızla genişlemeye devam etmesi.
2- "Çok ihtiyar" süper kütleli kara delikler - Quasar ULAS J1120+0641'in ortaya çıkışı Büyük Patlama'dan hemen sonraya rastlıyor. Büyük patlama teorisine göre bildiğimiz anlamda büyük kütlelerdeki maddenin bu dönemde var olmaması gerekir. Ama bu Quasar'ın içinde Güneşin kütlesinin iki milyar katı büyüklüğünde bir kara delik var. Bazı astronomlar bu kara deliğin bir önceki evrenin kalıntısı olduğuna inanıyor.

şeker fabrikalarını satıp şeker ithal etmek

Daha ileride çok çok pişman olacağımız yüzlerce akepe eylemlerinden sadece bir tanesi. Bugün övenleri, destek verenleri unutmayın.

türbanlı yeni gelin evi

Hiçbir halttan anlamayan, hayatta tek başarısı olmayıp kocasının parasıyla aldığı zevksiz mobilyaları marifet sana kızların evidir.

Daha geçen gün astsubay Esma çevik bomba imha ederken vatan uğruna şehit düştü. Ülkeye hangisinin yararı dokunur, ilk seçenekte bulunan kızın yetiştirdiği insanla, ikinci seçenekteki kahramanın yetiştirdiği evlat arasında ne kadar fark vardır siz düşünün.

belediye çaycısına on iki bin lira maaş vermek

Yandaş çaycıya 12 bin lira yediren yandaş müteahhite ne kadar para yedirir sorusunu sordurur.

tarım yapmayan insanın akp tarımı bitirdi demesi

Senin veya benim tarımın para getirmeyeceğini düşünmesine neden olan şey zaten senin desteklediğin hükümetin saçma politikalarla tarımı yerle bir etmesidir. Önce bunu bir kavra sonra fikrin olsun.

idam getirilsin

Yargının twitterdaki twit sayısına göre beraat yerine göre mahkumiyet verdiği ülkede idam olabilecek en saçma tercihtir.
Black Mirror - Hated In The Nation bölümünün yaşayan versiyonuyuz ne yazık ki.

akkuyu nükleer santrali nükleer silaha hazırlıktır

Aynı kafa akdenizde petrol bulunduğunda petrol fiyatlarının düşeceğine de inanır.

Akkuyu'da nükleer santrali yapan rusya, işin ar-ge kısmı tamamen onlarda ve bir gram birşey öğretmeyecekler. Akkuyudaki tüm nükleer yakıtlar rusya'dan gelecek. Senin üretmene izin yok. Sana kala kala nükleer atıklar kalacak. He birde santral patlarsa eğer o da senin sorunun. Evet kesin nükleer silah yapabilirsin, you can do it.

yıllardır asgari ücetle çalışıp akpye oy veren tip

Son 2 yılda yarı yarıya fakirleşmiştir, oy verdikleri de tam aksine yarı yarıya ve daha fazlasıyla zenginleşmiştir.

ceren özdemir

Hani o sözde milliyetçi parti, af çıksın, kader mahkumları salınsın diyor ya, işte bu kızın katilleri salınıyor. Yer açmak için.

sezaryen

Gerçekten son çare olmadığı sürece uygulanmaması gereken yöntem. Anne ve çocuğun sağlığı açısından sakıncaları dışında bebeği psikolik olarakta ciddi derecede rahatsız ettiği, ileriki yaşlarda çeşitli travmalara sebep olduğu düşünülüyor. Yani ben acı çekmek istemiyorum böyle yapayım demenin çok ciddi sonuçları oluyor.

kitap okuma alışkanlığı

Eğer bu alışkanlık bireyde kötü kitaba rağmen devam ediyorsa o kişiye özellikle hayranlık duyarım. Bende okumaya çalışıyorum şu iyi kitapların sonundaki muhteşem his varya sırf o hazzı yakalamak için, kötü kitaplarla veya beğenmediklerimle karsılaştığımda hevesim kaçıyor haliyle, eğer benim gibi az biraz klasiklerden sıkılan ve agatha christieyi okumamak gibi bir hata yapan varsa, kesinlikle okusun.
"Agatha christie'nin yazdığı polisiye ise şimdiki çöpler ne acaba" dedirtir insana.

bu dünyadan olduğunuzu nasıl kanıtlarsınız

Yok kardeş ben Omega nebulasından geliyorum, böyle bir derdim yok.

rap denince akla ilk gelen isim

Sagopa Kajmer - Sarkastik
sıcak sıcak çıkan yeni albümü dinleyenlerin cevabı zaten bellidir.

yeşil çay

Lipton bergamot aromalı yeşil çayın askerleriyiz.

ölmek istemek

Vallahi exit tuşuna basmak mi kolay, yoksa next next deme gücünü gösterebilmek mi bilmiyorum, ama gitmenize sevinecekler varsa onlara inat yaşamak büyük başarıdır.