bugün

entry'ler (29)

bakırköy sahil de sevgilisiyle öpüşen türbanlı

bana şafak pavey' in şu sözlerini hatırlatan başlıktır *
' çiçekli başörtüsü ve daracık pantolonuyla çamlıca parkı' nın kuytularında sevgilisiyle öpüşen genç kıza, özgürlüğünü mustafa kemal 'e borçlu olduğunu hatırlatmak istiyorum ...' * * *

dr manhattan

geçirdiği kaza sonucunda hem madde ve enerjiye hükmedebilen, hem zekası tavan yapan hem de şehirde anadan üryan gezip güzel fücudunu (mr muscle) sergileyen pictir.

(bkz: nice pic hido)

çiçeği burnunda yazara çömez demek

gerizekalı sözlük yazarlarının işidir.

miss marvel

miss marvel evet vardır ama karakterin geri dönüşü kamala khan dır. bilmeyen arkadaşlara bilgilerden faydalanmayı öğretmek gerekmektedir.

http://www.dipnot.tv/marv...aman-yaratti-kamala-khan/

kamala khan

marvel' ın yeni super herosu. oturdukları yerden ' ayy yazık bunlara da bir kadın kahraman yapalım ' mantığıyla sadece müslüman bir kadın kahraman yapmış olmak için yapılmış hero. saçma ve bir o kadar da aşağılayıcıdır. bütün müslüman kızları aynı hepsinin annesinin başı kapalı abileri muhafazakar zaten. hem durumun inceliğini bilmeyip, hem de müslümanlar üzerinden sempati kazanmaya çalışmışlardır. ayrıca neden özellikle müslüman kadın kahraman anlayamıyorum, okurken hiçbir süper kahramanın dinini merak etmedik hristiyan mı budist mi diye düşünmedik.evrensel süper kahraman anlayışımla bağdaşmayan ve marvel'ınki ile de bağdaşdığını düşünmediğim, sevdiğim onca marvel karakterinin yanında amacını anlayamadığım tek karakterdir.

edit: alınız efendim

hayırlı uğurlu olsun karşim güle güle kullan

(bkz: kafan güzel olmuş güle güle kullan)

dizimag

ilk üyeliğimi olumsuz, küfür içeren veya saçma tek bir yorumum olmamasına rağmen kapatan, açtığım diğer üyelikte mutlu mesut yaşarken ikincisini de kapatan site. yöneticileri bu kadar çıtkırıldım olan bi site daha görmedim ben. önceden çeviri kelimesini yazmak bile yasaktı yorum kısmına bilenler bilir.. şimdi yazıyorsunuz ama olumlu olmadığı sürece hesabınızı siliyorlar, yıllar yılı emek verdiğiniz yeşil butonlarda bi tarafınızda patlıyor. şunu anlayamıyorum sayın moderatörler, hep mi iyi şeyler duyacaksınız? güzel olunca teşekkür et, kötü yaptığımızda ise sus. yoksa tü kaka kapattım gitti..

üniversitede ortalığın amına koyacağım diyen genç

iki ay sonra haftasonu erkek yurdunda pişpirik* oynarken görebileceğiniz gençtir. (bkz: anne ben bohem olacam)*

dokuz eylül üniversitesi denizcilik fakültesi

denizcilik işletmeleri yönetimi bölümünün hazırlık senesini bu yıl fazla zorlanmadan geçtiğim fakültedir. * *

acı veren anlar

onun başkalarıyla mutlu olduğunu görmek anıdır.* başına kötü bir şey geldiğinde sakin ve soğukkanlı olup hislerinizi belli edemediğiniz, ama içinizden sarılmak gelen andır. arkadaşlığını kaybetmemek için onu sevdiğinizi söyleyemediğiniz, boğazınızda kocaman bir seni seviyorumla sadece 'iyi' diyebildiğiniz ve son olarak deli gibi merak etmenize rağmen nasıl olduğunu soramadığınız ve bununla yaşamanız gerektiği fikriyle savaştığınız yüzlerce anın her biridir.

tomorrowland

yeterli parası olan insanın gitmemesi delilik olan festivaldir. ayrıca o tanıtım videolarını izleyip de depresyona girmeyeni görmedim daha. (bkz: beş dakika önce daha mutlu bir insandım)

türkiye de üniversite kazanmanın çok kolay olması

bencil ve düşüncesiz bir söylemdir. lise dahil eğitim sisteminin acı çektiği bir ülkede, herkes eşit eğitim hakkına sahip olamazken, muazzam paralar dökerek özel okullara yağan zengin sıpaları en kaliteli eğitimi alırken, durumu iyi olmayan gençlerin yıllarca kendilerini heder etmeleri göz ardı edilerek edilen boş bir laftır. evet kolaydır efendim, parası olana sıçmak bile daha kolaydır bu ülkede.

sokakta hamile hamile gezen türk kızı

sokaktaki hamile kızı görüp tahrik olan adamdan daha kafir olan insandır. bedeninde taşıdığı güzel varlığa rağmen, bazı örümcek kafalılara göre saklanması, suçlu gibi yaşaması gereken varlıktır.

üniversiteyi kazanmayı bir halt sanan liseliler

bütlere kaldıklarında, dahası bütlerden kaldıklarında havaları sönecek olan şişmiş baloncuklardır. canlarım yazık.

denizcilik işletmeleri yönetimi

dokuz eylül denizcilik fakültesi bünyesinde hazırlığı bu sene bitirdiğim, hazırlık eğitiminin değil ama sınavlarının baba olduğu bölümdür. zira yüzde yüz ingilizce olmakla beraber yeterince ingilizce bilmiyorsan tanışamayacağın bölümdür.

bir erkeğe yazılmış en güzel şarkı

lana del rey-young and beautiful olduğunu düşündüğüm şarkıdır.

Dear lord when i get to heaven
Please let me bring my man

http://www.youtube.com/watch?v=o_1aF54DO60

biz yalan söylemeyi iyi biliriz

(bkz: biz ibneliği de iyi biliriz) (bkz: kişi kendinden bilir işi)

eski sevgiliyi başkasıyla otururken görmek

başkası konumundaki kişi sizden sonra bulduğu, 1.50 ve çirkin bir kızsa, allah da belanı vermiş etkisi yaratabilen durumdur. (bkz: sevgiliyi kaşara kaptırmak)

ilk buluşmada ne dadlusun amuğa goyim ya diyen kız

ilişkinin ileri safhalarında ( şayet ilerlerse ) trafikte sizden önce levyeyi kapıp arabadan inecek, mahalleden arkadaşlarını toplayıp size yazabilecek potansiyelleri dövecek kızdır. (bkz: yazdığı entry den soğuyan yazar)

iş görüşmesinde sorulan saçma mülakat soruları

-kendinizi beş yıl sonra nerede görüyorsunuz?
-tokat reşadiye

(bkz: üsküdara giderken) (bkz: unutulmayan dizi replikleri)