bugün

entry'ler (126)

kıbrıs tan neden oy alamadık sorunsalı

rumların türkiye'yi sevmemesindendir.

kuzeydeki türklerin oy verebilmesi için öncelikle güneyden, bir rum şirketine ait telefon kartı almaları lazım. kontör de gerek tabi. sonra yarışmayı rum televizyonlarından takip edip türkiye'nin oy numarasını öğrenmeleri lazım vs.

türkiye de kıbrıs'a oy vermesin zaten. seçmelere tabi ki de türkleri almıyorlar.*

norveç in 2012 eurovision da sonuncu olması

şaşırtıcıdır. müzikten zerre anlamadığımın göstergesidir.*

kktc nin türkiye ye bağlanması

imkansız olan durumdur. türkiye istese zaten barış harekatı'ndan sonra yapardı. kağıt üzerinde değil ama, kktc zaten türkiye'ye bağlı bir ülkedir. türkiye, kktc'yi kendine bağımlı hale getirmiştir.
çoğu arkadaşlar 'şerefsiz, yozlaşmış, nankör, biz onları kurtardık onlar bizi beğenmiyor' ve daha da çirkin ifadeler kullanmışlar. kktc'deki kumarhanelerin çoğu otellerin içinde, otellere aittir. aynı şekilde otellerin çok büyük bir kısmı da türkiyeli yatırımcılara. garsonlar, temizlik görevlileri, krupiyerler, yönetici pozisyonu vb. mevkilerin de yine %90'ından fazlasını türkiyeli vatandaşlar oluşturmaktadır. bilindiği gibi türkiye'de kumar yasal değildir. türkiyeli kumarseverler bu zevklerini kktc'de yine kendi ülkelerinin dolaylı olarak sağladığı olanaktan yararlanıp, özellikle haftasonları uçağa atlayıp kıbrıs'a akın ediyorlar. e şuanda ercan havaalanı'nda faaliyet gösteren şirketlerin de hepsi türkiye'ye aittir*.
evet kıbrıs halkı, devleti üretmiyor. çünkü zaten her aklına eseni yapma gibi bir hakkı, olanağı yok. dediğim gibi bağımlı hale getirildi. aklınıza gelebilecek her türlü ihtiyacı türkiye'den geliyor. 'türkiyeden' gelen maaşını, çarşıda bakkalda yine tc ürünlerine ödüyor. çok basitleştirerek anlattım ama, biraz zihninizi zorlarsanız, at gözlüklerinizden kurtulursanız ne demek istediğimi daha geniş çapta anlayabilirsiniz. ayrıca, kktc'deki birçok türkiyeli işadamı, siyasi kimliklerin vs. mal varlığı dudak uçuklatacak cinstendir.
uzun lafın kısası*, kktc türkiye'nin arka bahçesidir. stratejik öneminden bahsetmiyorum bile. birçok pis işini hallettiği, kendi nüfusunu yığdığı* kktc, namı diğer kakatc, zaten türkiye'ye olabildiğine bağlıdır. bunun da tabi bir bedeli var. yani tamamen duygusal.

eşek li garanti reklamı

eşeğin gülüşümü taklit ettiği reklamdır. bir arkadaşım söyleyince dikkat ettim ben de.
evet, gerçekten böyle gülen/kahkaha atan bir insan var hayatta.

gecenin tek cümlelik özeti

sıçtın mavisini göreceğimi hissediyorum.

yaran facebook iletileri

facebook'ta dini şeyler paylaşıp sevap kazandığını sanan insanlar var. ben de google earth ile kabe'nin etrafında dönüp hacı olayım bari. **

anneyle kavga edip biberon fırlatan bebek

aynı bebek, ağzındaki emzikten son bir fırt çektikten sonra yere fırlatıp ayağıyla ezer.*

gecenin tek şarkılık özeti

cem adrian & aylin aslım - senin gibi

milletvekili maaşını kıskanan hırt

(bkz: atatürk e göre milletvekili maaşları)
not: niyetim kesinlikle tayyeap ile atatürk'ü kıyaslamak ya da karşılaştırmak değildir.*

ben bu yazıyı sana yazdım

gözlerimi kapatıp derin bir nefes çekiyorum,
tam kokun gelince burnuma yavaşça bırakıyorum.
her defasında biraz daha seni içimden atıyorum.
azaldığını hissediyorum..

rakı dünyanın en berbat içkisidir

tahminimce bir rus söylemidir.

bekir coşkun

kısa ama dopdolu son yazısı şiddetle tavsiye edilir.

--spoiler--
milletvekilleri, hasta emeklilerin ilaç alırken verecekleri “katılım payı” ile ilgili yasayı görüşmek üzere toplandılar…
ömrünü çile içinde tüketmiş insanlara zıkkımın kökü bir kutu hap vereceksin, ondan da kutu başına para almaya ilişkin bir yasa tasarısı yani…
*
tam bunu görüşürken…
zırt diye içine milletvekili maaşlarını arttıran maddeyi koydular…
“ne alakası var?” demeyin…
bir zamanlar da orman kanununun içine koymuşlardı… kerestelikleri ve kalasları madde madde okurken, bir anda “milletvekili maaşları” diye çıkıyordu karşınıza…
*
ki “hap haline getireceğiz, milletimiz alacak” diye bir stratejiyi duymuştunuz geçen sene, en yetkilinin dilinden…
bu da öyle oldu…
yuttunuz işte…
170 liralık zam için yıllardır “intibak yasası” bekleyen 2.5 milyon emekli var… onların sırtından geçinen sendikalar, dernekler var…
sesi çıkan var mı?..
yok…
diyelim ki siz bir kutu hap alacaksınız; hapış arasına sokulan bu maddeyi hatırlarsınız artık, her yuttukça…
*
dışarıda tam ermeni soykırımı ve fransa’nın skandal kararı yüzünden insanlar gece haberlerinin karşısında üzülürken geç vakit dört parti anlaşarak, asla tartışmadan, uyum içinde ve kaşla göz arasında yaptılar bunu…
emekli milletvekili maaşı 7.7 bin lira oldu…
çift maaş alıyorsa, 19.7 bin lira…
*
şimdi “hani ‘öküz kardeş’ bu yazının neresinde?” derseniz…
yani siz de…
--spoiler--

http://www.ilk-kursun.com/haber/90861

her yere geç kalan insan modeli

saatini öne alması, şiddetle tavsiye edilir.
(bkz: yüzde yüz çalışıyor)

kız istemeye bir kutu kesme şekerle gitmek

(bkz: bir de fakir düğünü var)
(bkz: tık bitti)

içinde cinsellik olmayan temiz filmler

(bkz: unfaithful)

paraüstü alırken ele dokunan bayanın amacı

(bkz: belli ki zarf atıyor)
(bkz: keşkül titretmesi)

evlenmek için helal sertifikalı kız arayan erkek

(bkz: domuz eti ihtiva etmeyen kız)

pelin

erkeklerde, kızın tipine dair büyük beklenti yaratan isimdir.

hayal kırıklığının yaşandığı bir örnek:
http://www.youtube.com/watch?v=NkhEI0xCT4A

--spoiler--
böyle pelin olur mu ya!
--spoiler--

nickinde dr bulunmayan tıp öğrencisi

bulunduğu yeri sindirebilmiş öğrencidir. adı üstünde 'öğrenci'. aynı tutumu, doktor olduktan sonra da sürdürmesi, ona hayatta başarıyı getirecektir.

silahsız bir pkklıyı gözünü kırpmadan öldürmek

yanlıştır.

dur, hemen eksileme!

daha mantıklı yaklaşıp, yakaladıktan sonra türlü işgenceler uygulanıp, örgüt içi, yeni eylem planları vb. konular hakkında bilgi elde edilmesi, leşinden daha faydalı olacaktır. istediğini aldıktan sonra da ne yapsan yakışır zaten.