bugün

entry'ler (8)

gazi

Parçalanmış olsa da ünivesitesi vardır.

rüyada gavsın sayısal lotoyu söylemesi

Ayroniktir. Fakat çamurla temizlik yapılmaz ilkesi doğrultusunda gerçekleşmesi pek az mümkün olaydır.

fizik kurallarina gore tanrinin varligi kesindir

Taşkın Tuna'dan ''Ol Dedi Oldu - 1'' kitabını okuyan kişinin anlık gaza gelip söyleyeceği sözdür. Zira varlığın sebebini açıklayamamak tanrının varlığına kanıt değildir.

yalçın ölmez

şu anda yıldırım beyazıt anadoluda olsa gerek. ben ybal'dayken geçen sene 10. sınıf tarih dersime girmişti. görüşlerimiz tutmasa da işinin ehli biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. sanırım bunun sebebi öğretmenliği iş olmaktan öte, bir görev olarak görmesi. uludağ'da öğretim üyesi olması onu akademisyen yapıyor. çok ünlü sözleri vardır. mesela emperyalistlerin geçmişini anlatıp sonra: 'Düzen aynı, düzülen aynı' der. bir de 'atlar tepişir, eşekler ölür.' diye bir sözü vardır. duyduğuma göre bu sene sadece 9ları almış dersine tahminimce lise hayatı kendi elinden geçecek nesiller yetiştirmek istiyor. çünkü benim dersime 1 yıl girmişti...
saygılar hocam...

şeriat hakkında en çok bilinen üç şey

islam hukukunda kısas esastır. bu yüzden birini öldürürseniz, idam edilirsiniz. lakin günümüz internet tv vs medyası insanlara şeriatı ilkel göstermek için birkaç şeyi ön plana koyuyor. en çok bilineni ise hırsızlık yapanın elinin kesilmesi. evet böyle bir şey var, ama hırsızın çaldığı elma armut gibi yenilen bir şeyse, 'ben çok açtım' diye savunma yapıp paçayı kurtarabilir. fakat benim aklıma takılan soru zina edenlerin recm edilmesi bu konuda iyice bilgi sahibi olan açıklama yaparsa, sevinirim....

saygılar

hastası olunan sözler

Irkçılık bir ideoloji değildir. psikolojik bir hastalıktır. rahmetli Malcolm X

tavsiye edilen dizi

Vikings, sparatcus kadar açık seçik olmasa da insanı aksiyonuyla kendine bağlar.

kürtlerin evlerinin yağmalanması

Kesinlikle bundan yana değilim. internette böyle dalga geçip birbirimizi ayırıyoruz. Onunla dalga geçersen kendini yalnız hissedecektir. bu yüzden farklı düşüncelere eğilebilir.