bugün

entry'ler (51)

interneti açınca girilen ilk üç site

-Facebook
-Twitter
-Formspring

rusya da atatürk resimli posta pulu

Link incelendiğinde posta pulunun üstündeki yazılar kiril alfabesiyle yazılmış olabilir ama "republika makedonya" yazıyor. Yani 2006'da kullanılan pul Rus değil Makedon puludur.

ford focus trend

Ford kalitesini yaşatamayan en düşük opsiyonlu araçtır. Ford Focus Titanium ile arasında dış görünüş dışında çok bir fark yoktur. Farklar ise; Bagaj üstü spoiler,çelik jant,sis farı, siyah zeminli ön farlar, otomatik klima, elektrikli camlar gibi.

yanlış yazınca düzelt diye mesaj atan yazar

ilk yazar olduğum dönemlerde, "ilk mesajım geldi" heyecanı ile açtığım mesajdır. Sorunun nerede olduğunu yazmış uzun uzun. Çok fena gıcık olmuştum ama yaptığım hatada haklıydı adam.
(bkz: bir virgül için birbirimizi kırmaya değer mi)

worldisblack

Adanalı olduğunu düşündüğüm yazardır.

sözlük yazarlarının ilginç lise anıları

Tenefüste göbek tokuştururken düşüp bileğin kırılması. Dolayısıyla 2 ay okulda alçıyla gezmek.

cem karaca

Annesi ermeni, babası azeri olan Türk milletinin en iyi müzisyenlerinden biridir. Şarkılarında politik mesajlar verir ama dinlenesi şarkıları fazladır.

dincilerin hastalanınca hastaneye koşmaları

Hastalıkların okuyup üflemeyle sadece dua etmekle geçmeyeceğini bildikleri içindir.

facebook u dondururken özleneceğinin söylenmesi

Facebook'un duygu sömürüsü yaptığının göstergesidir.

sözlükteki adanalılar

Ete,göte,muhabbete bayılan topluluktur. içinde bulunmaktayım aynı zamanda.

wsak

Sansar Salvo fanı olduğunu düşündüğüm yazardır.

rusya deyince akla gelenler

Türkiye'de nadir görülen arabaların çok sayıda olması. Gümüş Bentley'e ağzı açık bakan tek insandım oradaki. 3 Dakikaya bir yanınızdan Bentley,Ferrari,Lamborghini geçmesi Adana'da yaşayan bir vatandaş için pek normal şeyler değildi. Ayrıca 8 şeritli yolları, benzinin yaklaşık 1 Dolar olması, kızlarının vermeye meyilli olması, erkeklerinin cidden hödük olmasıdır akla gelenler.

yanlış haritayı alkışlayan akp milletvekilleri

Başbakan'ın 2002 yılı ile 2010 yılındaki karayolları ve havayolları haritalarını karşılaştırırken Akp vekillerinin 2002 haritasını yani yanlış haritayı alkışlamasıdır. Şakşakçı bir millet olduğumuz milletvekillerimiz sayesinde dahada göze batmıştır. Başbakan ayarda vermiştir "bunu niye alkışlıyorsunuz? alkışlanacak harita şimdi geliyor" diyerek.
(bkz: başbakan sıçsa alkışlarız)

http://www.nationalturk.c...si-erdogan-harita-4012011

yılbaşında tacize uğrayan kadınların ceza almaması

Gayet doğru davranıştır. Uyarılara kulak asmamışlar falan filan. O zaman sadece erkekler çıksın dışarı eğlensinler. Kadınlarda evinde oturup televizyon izlesinler. Tacize uğrayanların bir kısmı turist onlar ne yapacak ? Kadıncağız nereden bilsin ülkemizin bu kadar abaza olduğunu. Bu ülkede kıyafet özgürlüğü vardır ister mini etek giyer ister peçe ile çıkar eğlenir. Taciz edecek olan zaten eder.

toygar ışıklı

Sardunyalar'la bir sorunu olduğunu düşündüğüm sanatçı. Ya benim dikkatimi çok çekiyor her şarkıda sardunya sözü geçiyor yada cidden sardunyalarla bir sorunu var.

çakmak gazı

Gençlerin kafa bulmak için kokladıkları o taze ciğerlerine soluduğu gazdır. Bir çok ölüm meydana geliyor çakmak gazı yüzünden.

yaprak dökümü

Final bölümünde Ali Rıza Bey'in öldüğü sahneyi izlerken, bir anda "şaka yapıyorum ulan" diye uyanacağını bekledim ama olmadı

yaran veli toplantısı diyalogları

fizikçi: ben orda hayati bir konu anlatıyorum, çocuk sıradan kalkmış arkadaşına su götürüyor !
babam: hocam, su da hayati değil mi?

sözlük yazarlarının çocuklarının olası isimleri

Kız: Ece, Selis
Erkek: Yüksel, Sarp

cool gözükmek için starbucks a giden sosyalist

Sosyalistliğinin sadece sözde olan ve bir çok sahte sosyalist gibi kapitalizmin yuvası olan Starbucks'ta kahvesini yudumlayan kişidir.