bugün

entry'ler (8)

rte nin ölmeden önce söyleyeceği son söz

- Bilal oğlum orada mısın?
- Evet bıbıcım sizi yanınızdayım, sizi dinliyorum
- Bilaaall
- Evet bıbı ?
- Yaklaş kulağına birşey diyicem
- Seni sevmedim süt oğlan, ananıda sevmezdim. Eşhe.. oarghhhh

almanya denince akla gelenler

Patates suratlı tombilik alman kızları gelir. Bir de berbat yemekleri. Allahtan italyanlar, Yunanlar ve bizimkiler oraya biraz akdeniz / türk mutfağı esintisi taşımışlar. Yoksa gittiğimde hepten aç kalacaktım.

kış saati uygulaması

Kış saati yünlü, bileği üşütmeyen, camı buğu yapmayan bir saat çeşididir. Yaz saati ile denize girebilir. 5 bar basıç altında su geçirmediğini test edebilirsiniz. 4 mevsim saatler en iyisidir.

kara üzüm

Bunun birde habbesi meşhur oluyor. Üstüne şarkılar türküler yazıldığı rivayet olunur.

sözlük yazarlarının cüzdanında bulunan şeyler

Her tedbirli erkeğin cüzdanında en az bir prezervatif bulunur mutlaka. Yanlız uzun süre kullanılmayanı atmalı. Parçalanıyor içeride. Tecrübeyle sabit.

mutluluk veren kokular

Vanilya kokusudur insanı sarhoş eden. Birde sevgilinin boynundan saçlarından yükselen parfüm kokusu.

cem garipoğlu nun öldüğüne inanmamak

Aslında sıkıntı bu ülkeden paranın her kapıyı açacağına olan inancın tam olması. Dedikoduları duyduğumda Cem'in bir benzerinin bulunup parası neyse vererek ölüme dahi ikna edilebilceğini düşündüm. Satılık bedenlerin ülkesi.

tavukburger

Şahsen içeriğinden fazlasıyla kıllandığım ürünlerdir. Herşeyden önce tavuk dediğin lif lif olur. Bunlar daha çok kıyma tadında bir şeyler sanki. içinde tavuğun bilimum zerzevatı var gibi. Ne demişler tavuğa sormuşlar neren eğri diye. Tavuk da nerem doğru demiş.