bugün

entry'ler (51)

bütün kanallardaki haberleri izleyen baba

Hobi olarak haber izleyen babadır.

sevmesini beklemek

(bkz: daha çok beklersin)

uzak mesafe ilişkisi

Çoğu zaman yürümeyen ilişkidir.

ingilizcedeki en seksi kelime

Her ne kadar güzel bir anlama gelmese de ingiliz aksanıyla okunduğunda çok etkileyici olabilmekte: Exterminate (ekstömineyt).

yerli otomobil

jantının dahi yüzde yüz yerli olduğuna inanmadığım "biz yaptık" hedesi.

rusyada çirkin kız yok

Sarışın olunca güzel olunduğunu da zanneden kafanın kurmuş olduğu cümledir. Her sarışın güzel değildir, her güzel de sarışın değildir.

yazarlar ile bilim adamları arasındaki 1 fark

Başlıkta zaten belirtilmiş olan farktır.

the martian

2015 yılını "bilimkurgu yılı" ilan etmeme sebebiyet veren filmlerden biri. Evet bu sene normalde olmayacağı kadar bilimkurgu filmi vizyona girdi ve hepsi de izledikten sonra pişmanlık hissi vermeyen cinstendi. Bu film de kendi benzerleri arasında konusu açısından farklı bir yere sahip fakat Interstellar ile karşılaştırmak da biraz Interstellar'a hakaret niteliğinde. Olsa olsa Gravity ile karşılaştırılabilir fakat ona gore de çok üst kalıyor. Yani film güzel olsa da bir başyapıt değildir. Son olarak bir sıralama yapmak gerekirse Interstellar } The Martian } Gravity.

başkasının sınır koyduğu hayatı yaşamak

"Başkası" elle tutulur, gözle gorulur gerçek bir kişi ise kapitalizmin sınır koyduğu hayattan bin kat beter olandır.

bağ kurma sorunu

Öyle bir sorundur ki, ufacık bir gülümseyene, küçümal samimi bir söz söyleyene açıp içini göstermek, onu kendine ortak edip kocaman bir bağ kurmak istersin. Belki de açsındır bu hisse.ama bilirsin ki o aynı hisleri paylaşmamaktadır, sen sorunlusundur. "Boşver" der donersin kendi yalnızlığına.

yapacak bir şey bulamamak

Anlamsız bir hayata sahip olduğun gerçeğinin yüzüne yüzüne vurması hali.

cinlerin baş ucumuzda olduğu gerçeği

Gerçeğin ne olduğunu bilmeyen kişi söylemi.

anal seksi oral seks ile noktalamak

Kadını seks oyuncağı sanan, empati yoksunu yazar söylemi.

kızlar neden hesap ödemez sorunsalı

Erkeklerin mal olmasındandır efenim. Şahsen ben, bana parası olduğu halde sırf geleneksel kodlar yüzünden, mecbur oldugumu dusunerek bunu yaptıracak hatunla ikinci kez gorusmem.

uçakta hostesi kesmek

Çok canice bir eylemdir, ne suçu vardır?

squirt diye bir şey var mı sorunsalı

Sorunsal olmayandır. Böyle birşey vardır fakat sanıldığı gibi erkeğin boşalması ile benzer bir durum değildir. Çok fazla ugrasinca bazı kadınlar orgazm aninda idrar saçar etrafa. Olan biten budur, her kadında olmaz.(tecrübe ile sabittir)

sözlük yazarlarının kendilerine sordukları sorular

Şimdi ben buraya nasıl geldim? Neden geldim? Gordunuz yürüdüm geldim. Geldik de, gelmedik mi dedik? Bunlar bir takım uydurma laflardir efendim. Kim getirdi lan beni buraya?

sözlükten sevgili bulmak

Böyle bir tecrübem olmamasına karşın, gayet normal olduğunu düşündüğüm durumdur. Dışarıda tanisilan insan da ilişkinin başında yabancı birisidir, zamanla derinlemesine tanışılır. Sanal alemde başlayıp gerçek hayata taşınan ilişkilerin de bundan bir farkı yoktur kanımca.

güzel olduğunu bilmeyen güzel kız

esasında iyi bir fırsattır. (bkz: olsa da yesek)

yanında sevgilisi varken başka erkeklere bakan kız

Sık sık denk geldiğim hadisedir. Sevgilisiyle oturan veya yanımdan geçen çiftin dişi olanı gözümün içine bakar. "Hadi ben seni kesiyorum da, senin amacın ne ki?" edasında insanın hayatı sorgulamasına sebep olur.