bugün

entry'ler (32)

sözlük yazarlarının yaptığı en iyi şeyler

fotoğraf çekmek, herşeyi berbat etmek.

sözlük yazarlarının yaptığı en iyi şeyler

fotoğraf çekmek, herşeyi berbat etmek.

kadınların doğurmaktan başka bir işe yaramaması

kadınları üzmek için mı böyle başlıklar açılıyor anlamadım.
hiç doğum yapan bir kadının acısına şahit oldunuz mu bilmiyorum.
adeta acının dibi.
ben hergun onlarca doğuma şahit oluyorum.
3 yaşında da bir meleğim var.
doğumun zorluklarından cahillere bahsetmem boş ve saçma.
kadın dediğiniz, hem taşıyor hem doğuruyor, kendi bedeniyle besliyor. büyütüyor. çalışıp eve para getiriyor, evinin hijyeninden ve yemekten sorumlu, aile ilişkileri düzenlemesinden sorumlu, çocuğunun her halinden , ahlakından , sağlığından sorumlu​. eşine her alanda destek olmada sorumlu. vakti kalırsa kendini dinleyebilen ( ki bu bir lüks ).
yapmayın.

anne olmak

taşımak ayrı zor.
doğurmak ayrı zor.
beslemek büyütmek ayrı zor.
tüm bunları severek ve samimice yapabilen yegane zenginliğimiz.
onunlayken yorulan, o yokken nefes alamamaktir.

bir gerçek söyle

annelerin hakkı ödenemeyeceği gerçeği.

yalnızlığın tarifi

muhteşem bir lüks.

intihar etmeme nedenleri

Intihar neticesinde V.I.P. Cehennem garantisi ve minik kızım Eslem.

00 00

Doğduğum günün ilk dakikaları.

ayakkabı numarası bölü üç

11.66666666667

küfür olmayan ama küfür etkisi yaratan sözler

yazıklar olsun.

erkeklerin kızlardan daha zeki olduğu gerçeği

evet bilim adamlarının %90ı erkektir.
hatta inancıma dönüp baktığımda peygamberler de erkektir.
ama bunları yetiştirenler hep kadındır.
kadınlar çoğu zaman duygularıyla hareket ederler, aklı yerinde olan erkekler de duygularıyla değil akıllarıyla hareket ederler. bu yüzden çok daha mantıklı kararlar alabilirler çoğu zaman.
ancak bu bi kadını gerizekalı yamaz. asla !
unutmayın ereklerin ilk eğitimini anneleri verir. yani kadınlar.
bu yüzden onlara gerizekalı demek haksızlık olur.

sözlük yazarlarının şu an duymak istedikleri cümle

Patronun ;
"Hadi git bugün dinlen."

gerçek dostluk

Gerçekten dünyanın neresinde olursan ol aklından çıkmayan ve hep özlemlediğin, birlîkteyken birbirini çok iyi anlayan tamamlayan,
Sevgilerinin gücüyle insanların çabalarına rağmen bir türlü araya fitne sokulmayan.
Artk sözlere gerek kalmayan gözlerle anlaşabilen yegane insanlar.

her şeyi bırakıp çekip gitmek

Birşeylerden kaçmaktır bu.
Akıl işi değildir ve güçsüz insanların yaptığı eylemdir.
Hatta korkakların.

dünyanın en samimi sorusu

Namazını kıldın mı ?

hem çalışıp hem okumak

Zorlu bir hayattır.
Ama beceri ister kanımca, çünkü Okul okuyup dersaneye gidip hayattan bağını koparanlar, hayatları baba parasından ibaret olanların birçoğu Üniversiteyi kazanamazken bu arkadaşlar hem hayatı öğrenip hem iyi yerlere gelebiliyorlar.
Bu arkadaşlar hallerine şükreden ve her daim hayat mücadelesi veren arkadaşlar.

türk ebeveynlerinin çocuk eğitimindeki yanlışları

Bebeklerin hiçbirşeyden anlamayacağını düşünüp anne-babayla aynı yatakta yatması.
Beyinlerinin gelişmediğini düşünüp yanlarında konuşulmaması gerekilen şeyleri konuşmak.
Bu davranış çocukların karakter oluşumunakötü katkılar sağlar.

Erkek çocuğuna "oğlum pipini göster" amcalarına deyip kız cocuğuna bu konuda baskı uygulaması,
Ki bu ilerde kız çocuklarında içine kapanıklığa ve kişilik bozukluğuna neden olur.

Ebeveynlerin erkek çocuğuna hiçbir iş elletmeyip, suyu bile ayağına getirmesi , bir türlü sorumluluk sahibi olmayan tüm kadınları amiyane tabir ile köle olarak gören bir nesil getirir.

Gibi.. Gibi..

hoş görü dini deyip ateiste ana bacı saydırmak

islam dini hoşgörü dinidir, bunun en büyük örneği,

Peygamberimiz taif şehrine islamı yaymak için gîdiyor, karşılığında birsürü hakarete uğruyor, bununla kalmayıp çocuklara taşlattırıyorlar.
Bunun üstüne Cebrail a.s. Peygamberimize gelip, onları helak edeyim
buyuruyor.
Peygamberimizin verdiği yanıt, "hayır! ben rahmet peygamberiyim, olur da aralarından biri iman eder" buyuruyor.
Bu olay islamın hoşgörü dini olduğunu anlatıyor sanırım.
Müslümanların örneği peygamber'dir . Allah bunu emretmiştir. Kullar uygulamıyorsa islamı suçlayamazsınız.

:)

islami usullere göre kafa kesmek

islam dini okadar çok bilinmiyor ve okadar çok yanlış yorumlanıyor ki, ortaya böyle saçmalıklar çıkıyor.
Arkadaşım Allah öldürmeyin diyor, haksız yere Allah'ın haram kıldığı cana kıymayın diyor. Cihat demek sadece savaş adam kesmek değildir.
islamı insanlara yaymak tebliğ etmek de bir cihattır.
O kamera karşısında gğya Allah rızası için bir insanın kafasını kesmek islamla alakasız bir insan sapkınlığıdır.

Ve bu ayetimiz de kanıdımız.

- Bundan dolayı israiloğullarına (Kitapta) şunu yazdık: “Kim, bir insanı, bir can karşılığı veya yeryüzünde bir bozgunculuk çıkarmak karşılığı olmaksızın öldürürse, o sanki bütün insanları öldürmüştür. Her kim de birini (hayatını kurtararak) yaşatırsa sanki bütün insanları yaşatmıştır. Andolsun ki, onlara resûllerimiz apaçık deliller (mucize ve âyetler) getirdiler. Ama onlardan birçoğu bundan sonra da (hâlâ) yeryüzünde aşırı gitmektedir.
Maide süresi - 32. Ayet.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

Sagopa - benim hayatım.