bugün

entry'ler (44)

serdar gökhan

star tv'de yayınlanan "babalar ve evlatlar" adlı dizide "aslan" rolünde başrolde oynayan yeşilçam emektarı.
nihayet kendisini başrolde izliyoruz.

harabelerin çiçekleri

Reşat Nuri Güntekin'in "Harabelerin çiçekleri" adli kitabindaki 3 romandan ilki. Bu romanda, iyi bir eğitim gören, varlikli bir ailenin dünya güzeli bir erkek çocuğunun, 12 yaşindayken başina gelen talihsiz bir kazayi ve bu olayın onun hayatında sebep olduğu değişimleri duygusal bir dille anlatılıyor.

cinepol

kocaeli - yahya kaptan'daki arasta park avm'deki cinema salonu. "40" adlı film izmit'te o gün için sadece orada oynuyordu, mecburen oraya gittim. filmin başlamasına 10 dakika kala bilet almak için gişeye gittiğimde kimseler yoktu. sonradan bir bayan geldi, "40" adlı film için bilet istediğimde, tek kişi için film oynatmadıklarını söyledi. "Tamam, beklerim, belki biri gelir" demem üzerine de, "Napıcaksınız anlamadım, hem çok saçma bi film niye izleyesiniz ki?" dedi. Hiç cevap vermedim, kenara çekilip beklemeye başladım. Sonra ne mi oldu? Benim gibi biri daha geldi, ve bu bayan paşa paşa biletimi kesip beni salona uğurladı..
PS: Film, saçma falan değildir, senaryosundan ziyade, görüntüler beni büyülemiştir..

leyla ile mecnun

parasızlıktan müthiş çareler üreten mecnun'un harikalar yarattığı dizidir:

--spoiler--
dede sana öğrenci bileti aldım, biletçi gelirse uyuyor numarası yap!
--spoiler--

osmanogluosmanim diyenlerin kazanması

şaka bittiğinde yaklaşık ikibin fark atmıştık diye hatırlıyorum.

yatık emine

bu hikaye, 1975 yılında (bkz: ömer kavur) yönetiminde filme çekilmiştir. başrollerde (bkz: serdar gökhan) ve (bkz: necla nazır) oynamıştır.
Türk edebiyatının en iyi kısa öykülerinden biridir.

ahmet kural

(bkz: çalgı çengi) adlı filmde (bkz: murat cemcir) ile birlikte başrolu paylaşan ve harikalar yaratan yetenekli oyuncu.

murat cemcir

(bkz: çalgı çengi) adlı filmde (bkz: ahmet kural) ile birlikte başrolu paylaşan ve harikalar yaratan yetenekli oyuncu.

çalgı çengi

belki de düşük beklentiyle gittiğim için çok beğendiğim, çok da güldüğüm bir filmdi. ben daha önce sinema salonunda sesli kahkaha atıldığını duymamıştım. yalnız +15 yaş sınırı olduğunu belirteyim - küfür var ama göze batmıyor, karakterler ve espriler recep ivedik veya şafak sezer filmlerinde olduğu gibi abartı değil, günlük hayatın içinden, olması gerektiği gibi..

e okul

an itibariyle çökmüş gibi görünen hede.
karne ek bilgilerini giriyordum, tam da..

lacie

bugün darty'de ilk defa karşılaştığım bir harici hard disk markası.
Alüminyum kasa 2.5 inç 1 TB'lık modeline 199 TL gibi uygun bir fiyata sahip oldum.

0 dan 100 e

dün akşamki bölümde lamborghini gallardo lp 570-4 superleggera adındaki muhteşem güzelliği bizlere gösteren, a'dan z'ye bu otomobili anlatan, hatta lamborghini'nin ilginç tarihine de değinen, ntv ekranındaki kaliteli bir otomobil programı.
ginnungagup arkadaşımın da dediği gibi, saffet ebi otomobilleri anlatırken, onlarla kurduğu duygusal bağ görülmeye değer.

tom hutchinson

oxford yayınevinin bir yazarı. (Oxford University Press)
eserlerinden bazıları:
Project (benim hazırlık sınıfında okuduğum ve çok beğendiğim kitap serisi)
Hotline

rob nolasco

oxford yayınevinin (Oxford University Press) bir yazarı.
eserlerinden bazıları: WOW (Window on the World)
New Streetwise

bahsi geçen bu kitaplar, zamanında tarafımdan çok beğenilmiştir.
şu anda yaptığım işi buna borçluyum, diyebilirim.

kandıra

her yağmur yağişinda olduğu gibi, 28 Ekim 2010 akşami içinden geçen namazgah deresinin taşmasi sonucu terminal bölgesinin sular altinda kaldiği ve ben dahil pek çok kişinin mahsur kalip evlerine / işlerine gidemediği ve sonuçta 29 Ekim 2010 Cumhuriyet Bayrami kutlamalarinin ertelendiği ilçe.

çocukluktan beri unutulamayan şarkılar

(bkz: gül beyaz gül)
şarkı su gibi akıyor..

benim alex adında bir oğlum yok

Alex de Souza'nin "ben futbolun oğluyum" sözü üzerine Ricardo Quaresma'nın cevabı.

sözlük yazarlarının tavsiye ettiği yabancı diziler

kimse yazmamış: (bkz: frasier)
diğerleri yazılmış zaten..

uludağ narata

nar aromasından daha çok şerbet tadı aldığım, içmesenizde olur tadındaki içecek.
şekeri biraz daha az olsa, meyvenin o bildiğimiz buruk tadı alınabilirmiş belki.

genco ecer

"U Dönüşü" adında soner sarıkabadayı imzalı hareketli bir pop şarkısını söyleyen, oldukça yakışıklı ve fit görünen bir şarkıcı.