bugün

entry'ler (45)

hamile kadınların otobüste yer istemesi

dogal hakkıdır,yer verilirr..

ahtapot paul un türkiye kupası için fb yi seçmesi

galatasaray taraftarının fenerin en son türkiye kupasını aldığını gören ahtapot el kaldırsın şeklinde pankartlarını hazırlanacağını düşündüğüm olaydır:):)

ferhat göçer

gün gelir evlilik yolu bizede gözükürse eğer, ilk dansımı yapacağım üzüm şarkısını bizlere ezberleten adam , her albümde ayrı bir aşk şarkısı buluyo hakkını vermek lazım iyi bir müzik kulağı var..

tsk ne yapsın

hükümeti falan kaale almasın, demokrasi falan söyletilerini iplemesin, büyük türk ordusundan tek bir bekletimiz var girsin ırak'a taş üstünde taş baş üstünde baş koymasın...

baykal

aklıma ilk gelen dünyanın en büyük akbant pres makinelerini üreten baykal makinedir.

22 mayıs 2010 türkiye çek cumhuriyeti maçı

ntvspor için iyi başlamayan maç..

ntv spor

bursasporun şampiyonluk kutlamalarına gelişi sırasındakı bursa turunu hiç bir ulusal kanal hatta yerel kanallar bile göstermeye başlamadığı saatlerde canlı yayında bizlere o güzellikleri izleme imkanı sunaması ile gözüme bir kez daha girmiş güzide spor kanalımızdır.

16 mayıs 2010 bursaspor un lig şampiyonu olması

o sene bu sene dedik, hayat bir gündür oda bugündür dedik biz boşuna konuşmadık hiçbir zaman, şimdide kimse boşuna konuşmasın sadece ama sadece alkışlasınlar çünkü bazıları için acı ama gerçek bir durum var ortada BURSASPORUM ŞAMPiYON, sadece alkışlayın tamammı sadece alkışlayın:):)

baykal

amerikada yıkılan ikiz kulelerin yerine yapılacak kuleleri imal etmesi için ürettiği makinayı 23 tır ile amerikaya gönderen baykal makinayı unutmuyalım.

kotanın aşıldığı an

tarifsiz bir acının hissedildiği andır, bir sonraki ay hiçbirşey izlemiyeceğim, kotayı aşmıyacağım diye kendi kendine gaz verilir, fakat sonuç yine hüsran yine hüsran bakalım daha ne kadar dayanacak bu bünye bu faturalara..

kısa dönem askerliğin ve yedek subaylığın kalkması

ben askerdeyken de çıkıyordu bu söyletiler, askerliği bitireli 5 ay oldu yine ayyuka çıktı, ama unutamadığım bir olay var bu söylentilerin çok yoğun olduğu bir dönemde askere gelen kısa dönemlerin tabiri caizse yusuf yusuf gezmeleriydi, ya bu kanun geçerse ya 15 ay yaparsak, yuhhh demiştim kendi kendime benim içinmi okudun aq yapıcaksın tabi, o zaman bende 2 yıllık mezunuyum bende 8 ay yapayım, lise mezunları 15 ay yapsın, ilkokul mezunları 20 ay yapsın varmı böyle bir mantık, sen okumuş olabilirsin ama bunun bana ne faydası var kendin için okudun( he 10 yıl sonra alacağın 7-8000 lira maaşın bir kısmını, ya ben kısa dönem yaptım kaçtım okumayanlar benim yerimede askerlik yaptı şu maaşın yarısınıda devlete vereyim işşizlere dağıtsın dersen sorun yok ama aksi takdirde sen kendin için okumuşsun banane bundan ), heeee eğer ben askerlik için okuyorum dersen o zaman hiç gelme zaten çünkü gelsende senden bir bok olmaz boşuna tsk'nın yemeğini bari ziyan etme..

türkiye nin yarısı ermenilerin

bu ermeniler bugün olduğu gibi türk bayrağını yakmaya devam ederlerse, türkiyenin yarısını alırlarmı bilmem ama ermenistan'da türkiye topraklarına dahil oluverir bir gecede sonra o yaktıları bayrağa tapmak zorunda kalabilirler, dikkat etsinler bence..

bursalıyız

sapına kadar bursalıyız onda problem yokta, bu el hareketlerini yapanların anlamdığı bir şey var genelde bursadan çıkan gayler başka illerden bursaya gelip bursa gece hayatının ve sahne kültürünün geniş olmasından dolayı bursada şöhret olurlar, yani bursalı değildir aslında onlar eee tabi bursa halkı yavşayanı sevmez, iki günde gay yapıverir, özetle bu harreketi yapanlara seslenmek gerekir, varsa içinizde böyle bir his veya duygu bekleriz bursaya, iki günde sizide şöhret yapar bu bursa ama biraz acılı olur orasını bilemem..

bursa nın bir ucundan diğerine 20 dakikada gitmek

bursada yaşayıp, okuyup akılları sıra bursayı küçük düşürmek için karacabeyden inegöle 20 dk gittiğini iddaa eden mallardır bunlar, tahminimce götlerine motor taktırmışlardır, çıkartmak için destek gerek bu gibilere.

bursa yı beğenmeyen üniversite öğrencisi

istanbul ve izmiri iyi bilen ve eskişehirde'de yaklaşık 1 yılını geçiren bir bursalı olarak bu arkadaşlar için şunları söyleyebilirim ;

a) beyninde ciddi problemler var
b) uzaydan gelmiş olabilir
c) bir bok yapmamış odun gibi bir hayat yaşamış fakat, kendisini kasmak adına böyle konuşmaktadır

yukarda saydığım üç şehirden gelmemiş ise eğer bu arkadaş kesin olarak doğru cevap ( C ) şıkkıdır, yok eğer bu üç şehirden birinden gelmiş ise hiç kusuruma bakmasınlar ama kendilerini bir bok sanmasınlar bursa bu üç şehirden bile daha güzel, daha modern ve daha yaşanasıdır..

şöyle özetliyelim;

uludağımız vardır, denizimiz vardır, türbelerimiz vardır, üniversitemiz vardır -ki sizin burda oluş sebebiniz, eğlenilebilecek her bütçeye göre bar,disco v.b. mekanlarımız fazlasıyla vardır, gezebileceğiniz doğal ve otantik sayamayacağımız kadar güzel yerlerimiz vardır, çok güzel tarihi mekanlarımız ve ilçelerimiz vardır tüm bunlar varken kusura bakmayın ama eğer hala beğenmiyorum diyorsanız, bursamızda çok güzel psikologlarımız'da mevcuttur sizi ancak onlar anlar, tedaviye ihtiyacınız var..

medya kralı

az önce okan bayülgenin programdan sonra tüm sözlükleri tek tek okuyorum demesiyle, sözlüklerin hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girmeye başladığını rahatlıkla söyleyebiliriz, ve işin güzel tarafı insanlar artık neyin doğru, neyin saçma, neyin salakça olduğunu birinci elden yapan, üreten, uygulayan insanlara iletebiliyor, sözlükler geleceğin basın kuruluşları olma yolunda hızla ilerliyor..

barnebau deplasmanında 30 bin bursaspor taraftarı

çokta zor olmayan hadisedir, istanbula, lig maçına, üstelik istanbul büyükşehir belediyespor ile oynanan bir maça bile 35.000 kişi gitmiş ise madride 30.000 kişinin gitmesi pekte anormal olmasa gerek.

16 nisan 2010 bursaspor gaziantepspor maçı

iddaa oynayan arkadaşlarıma kesin olarak bursasporun alacağını söyleyebilirim, kişilik olarak kesin ve net konuşmayı sevmeyen birisi olmama rağmen bu maç için şunu rahatlıkla söyleyebilirim bursaspor bu maçı alır, futbol bu belli olmaz falan diyebilirsiniz ama bursaspor takımı alamasa bile bursaspor taraftarı bu maçı alır, gerekirse sahaya inerler topu alıp antep kalesine atıp yine giderler tribüne o derece yani tabi bu işin ironisi, ama bursaspor bugün gaziantepsporu yenecek.

legend teksas

bursasporun hızla yükselen taraftar grubudur, aslında ayrımcılık falan yapmazlar sadece değişim ve çürük elmaları ayıklamak amacıyla kurulmuştur bu grup kanımca, yavaş yavaş tribünde hakimiyet'lerinide kuruyorlar, deplasmana otobüs organizasyonlarıda gayet başarılı, teksas ruhunuda unutmuyorlar bu arada, buda güzel bir olaydır bence, legend teksas polarlarıyla farkındalık yaratıyorlar, kısaca legend teksas'ın geleceğide tıpkı bursaspor gibi çok sağlam gözüküyor..

mevlüt erdinç

Ligue 1 de mücadele eden PSG'nin genç türk forvetidir,süper bir sezon daha geçirmektedir, 32.hafta maçında Bordeaux takımına attığı mükemmel golle bir kez daha dikkatleri üzerine çekmiştir. ligde 13, kupada ise 3 golü bulunmaktadır, türk takımları bok gibi para verip almazlarsa -ki inşallah böyle bişey olmaz, çok yakın zamanda ingiltere veya ispanyanın dev takımlarında göreceğimiz ve belkide şampiyonlar ligi kupasını ilk kaldıracak türk oyuncu olacaktır ve tüm bunların yanında milli takımın 10 yıllık golcü sorunun kesin çözümüdür.