bugün

entry'ler (49)

fatmagül üne sahip çıkamayan ülke

gece vakti ormana çıkarsan ya kurt yer ya çakal ya da fatmagül gibi olursun. tabi devletimizin işi gücü yok fatmagül için yasa çıkaracak.

annesiz büyümek

allah korusun allah kimseyi annesiz büyütmesin...anne şevkatini yaşamamak bir insanın başına gelebilcek en kötü durum.

kenan imirzalıoğlu gaymiş

çekilemiyen bir insan oldugunuzda veya çok yakışıklı oldugunuz çıkacak önde gelen dedikodulardandır.

akp nin önlenemez yükselişi

başkanlık sistemiyle yönetilen bi parti oldugunu düşünüyorum ve ülkemizin başka bir alternatifi olmadıgı icin milletin başa getirdigi bir partidir,

gecenin sonunda eski sevgiliyi aramak

hatunu cok sevipte ayrılmak... ama onunla birlikte olmaman gerektigini de bildigin halde her alkollu geçen gecenin sonunda onu aramak ve her aradıgında da sana cevap verip seni kahretmesi,cevap vermese belkide daha iyi olurdu... ayıldıktan sonrada dostuna 'ulan yine gece onu aradım bir daha bu wiskiyi içmicem.' demek... pişmanlık.

lev davidoviç troçki

Leon Davidoviç Bronştayn adıyla Yanovka;da küçük toprak sahibi bir Yahudi ailesinin çocuğu olarak doğdu. Troçki adını 1902 yılından sonra kullanmaya başlamıştır.
1917 Rus devrimi'nin önde gelen isimlerindendir. Sovyetler Birliği'nin kurulmasında,Kızılordu`nun kurucusu olarak kabul edilir. Lenin'in ardından Sovyetlerin ikinci adamı oldu. Lenin'in ölümünden sonra Stalin ile giriştiği iktidar mücadelesini kaybetti ve ülkeyi terk etmek zorunda kaldı.9 Ocak 1937'de Meksika'ya sığındı ve 1940 yılında bir ispayol ajanı tarafından öldürüldü.

koçi iği zall i koçi

lazcada adam ol zall adam anlamına geliyor.

zall laz mı sorunsalı

(bkz: koçi iğği zall i koçii)

zall lazsa bunu da anlayabilir.

zall laz mı sorunsalı

(bkz: bunu diyen bunu da der)

(bkz: zall kürt mü sorunsalı)

bunu da der: zall çerkez mi sorunsalı ve bu böyle devam ederken moderasyon nerde?

zall teorisi

(bkz: bu adamı nasıl olurda çaylak yapmazlar)

zall'ın teorisi yoktur.

zall laz mı sorunsalı

(bkz: haninepe şikimon zall i)

zall lazsa bunu da anlar.

naznaz

GERçEK AŞKıN SÖZLERE Dökülmemesi, ACı DOLU KALBE GiDEN EN KıSA YOLDUR, sözünü iletmek istediğim yazar kişisi.

hıyarla salatalık arasındaki ince çizgi

hıyar hıyardır...

(bkz: maldanadam)

moderatörüm canım benim yalakayım bir taneyim

yalakalıkta sınır tanımayan yazarın söylemidir; (bkz: ben)

hatırlıyorum, bir gün bir sözlükteyim. moderatör olmak için yalvarıyorum öyle böyle değil ama, bildiğin yalvarıyorum, ve ağzımdan işte bu gerçek kelimeler teker teker dökülüyor, tüm yalakalara gelsin... kendimden utandım işte hem de çok, ciddi bak.

yazın dahi uyurken üstünü örten insanlar

ne örtüyor onu bir tartışmak lazım; başka bir şeyde olabilir...

bacak kıllarıyla yelek ören kız

bubu yapan ancak (bkz: maldanadamdır)

eksi veren şerefsizle şerefsiz olmak

olmaması gereken durumdur, ben bunları çözdüm kardeşim bunlar kıskanç.

evet efendim

bunu söyleyen kesinlikle sizinle dalga geçmek için söyler, gördüm lan ben bunu! ama bazı zarif insanlar gerçekten saygı duyduğu için söyler ben bunu da gördüm, özellikle naif bir bayan.

biz ciddiyiz diyen liseli sevgililer

(bkz: tamam de geç)

saygı mı nerde var ki burda da olsun

saygısızlığın artmasıdır.

burda veya başka bir yerde saygı mı var, bir sorgula hele, sorgula! herkesin tek derdi para! tabii ki de para olacak dostum, ne sandıydın!? kimsenin kimseye saygısı kalmamış, eşitlik mi al sana eşitlik: defol lan!

birilerini adam sanırsınız; ne adamı be, neyin adamı, hangi adamdan bahsediyorsunuz?!!