bugün

entry'ler (603)

radyosol net

aldığım bir habere göre puple ile yayında olan ancak tüm mücadeleme rağmen online olamadığım radyo.

radyosol net

walking away'in fevkalade yayını ile devam eden radyo.

radyosol net

gerçekten çok güzel hazırlanmış olan haftanın içinden isimli programla yayına devam eden güzel radyo.

ben ak partiliyim

(bkz: sen bi geri zekalısın)

ıssız adam

(bkz: ben sana ıssız adam olamazsın demedim)*

ıssız adam sendromu

(bkz: huzursuz bacak sendromu)*

seksi keşfeden çiftin ilk sözleri

hımm bu buraya uydu.

gaz veren müzikler

bir moğollar - bişey yapmalı vardır ki adam niydeceğini şaşırıyor.

adalet ve kalkınma partisi

(bkz: akp/ml)

alın verin ekonomiye can verin

(bkz: ne sıçtın elime ne süreyim yüzüne)

gozluklu birisinin yuzune kafa atmak

(bkz: sınıfa girerken gözlüklerini çıkaran matematikçi)

bir bok anlaşılmayan romanlar

"boş bir çerçeve gibi duvarda asılı duruyordum. bi de bakmışım ki psikoloğuma tecavüz etmişim." * temalı romanlar.

(bkz: okuduklarımızdan anladıklarımız)

zıkkımın kökü

vasıf öngeren'in masalın aslı adlı çocuk romanında açıklığa kavuşturduğu bitki. meğer zıkkımın kökünü yiyen iflah olmaz bi açlığa düşüyor ve çatlayarak ölüyormuş.

masalın aslı

vasıf öngören'in uygarlık tarihini ve üretim biçimlerini anlattığı çocuk romanı. evrensel basım'dan iki cilt olarak çıkan kitap büyüklerinde zevkle okuyabileceği güzel bir kitaptır.
(bkz: zıkkımın kökü)

vasıf öngören

(bkz: masalın aslı)

kadınlar ne ister

kadınlar özne olmak ister. başkaları tarafından kaleme alınmış bir hayatı yaşamak yerine kendi hayatının senaristi olmak ister.
edit: bir kadın olarak istediğim bu. başlıkla da gayet uyumludur.

öğüt

...
öğütler ancak öğüt verene yararlıdır. o da, vicdanındaki yükü hafiflettiği için. sen de eninde sonunda kaderinde yazılı olanları ve yetiştirilişinin seni sürüklediği hareketleri yapacaksın. öğütlerimin senin hayatının üzerinde yaratacağı etki, suya düşen kiraz çiçeğinin nehrin akışı üzerinde yaptığı etkiden daha fazla olmayacak.

trevanıan - şibumi kitabından.

istanbul academia project

4. uluslararası istanbul tango festivalinde sahne almış kendine has stili olan orkestra. bizdeki melodik ve ritmik benzerlikleri kaynaştırarak (melodik yapıyı desteklemek için ney i ritmik yapıyı desteklemesi için bendir i dahil edip) ortaya bi harman çıkarmışlardır. bu doğrultuda dünyada bir ilk olduğu söylenebilir. elektronik tango yapan orkestra türkiyede pek tanınmasa bile italyada bir plak şirketinin çıkardığı, dünya çapındaki tango orkestralarının içinde bulunduğu karışık bir tango cd sinde yer almakta.

gurubun kurulumu söyle; bandoneon - akordeon - ortaç aydınoglu (aynı zamanda grubun şefi), gitar - utku küley, keman - nida karalar, ney ve flüt - sıtkı cantürkoğlu altyapı ve dj - evrim tüzün

o değil de işittiğim ney sesinden çok kemal sunal replikleri hayli şaşkınlığa uğratmıştır. sonrasında aşık veysel başta olmak üzere michael jackson melodileri gayet normal gelmeye başlamıştır. ilginç grup vesselam. bi dinleyin derim.

rammstein

işlere biraz ara vermek için dinlenebilir müzik grubu. moral bozukluğuna da iyi gelir. böyle ana avrat sövüyomuş gibi rahatlıyo insan.

faça izlerinin erkeklik belirtisi sayıldığı günler

kimileri sonradan dövmeyle kapatmaya çalışarak kısmen pişmanlık havası vermeye çalışır ancak bu şekilde daha bi beter olur.