entry'ler (111)

pamukkale turizm

Onlarca defa kullandığım firma. Yazıhanelerinde hiçbir sorunla karşılaşmamış olsam da bilet aldığım seferi iptal edip bana haber vermemeleri beni üzdü efenim. Özellikle daha öncesinde böyle sorunlar yüzünden firma değiştirmiş olduğum düşünülünce derin düşüncelere dalmama neden oldular kendileri. Şuan sonraki sefere tekrar para ödeyip binmiş bulunmaktayım. inince arayıp teessüflerimi sunacağım kendilerine.

Unutmadan ekleyeyim muavinlerine teşekkürler. Baya eğlenceli arkadaşlar.

survivor 2016

Şuan izlediğim kadarıyla ünlülerin çoğunlukla bataklığa karşı oyun oynadığı yarışma. birde sanırım gönüllülerin türkçe kelime haznesi çok gelişememiç. Addasfsadf yeller alsın götürsün memiçi.

kürdüz var mı sorun

Var sorun. Yine doldurdunuz ellerinizde paçavralarla nevruz alanını.

lüleburgaz

Son günlerde fırsatçı ve vurdumduymaz insanına fazlaca rastladığım ilçe.
Kafeleri, mağazaları seven insanlar için yeterli kaynağı olsada benim gibi gezmeyi seven insanlar için pek de görülesi yerleri yok. istanbuldan iki saatlik yolu varsa da gezip görmelik yerlerine (ki bu yerler burgazın içinde olan yerler değil) kişisel arabanız yoksa ulaşım sıkıntı.
yollarını bilmem ama kaldırımları berbat halde. Her an biryerlere takılıp düşebilirsiniz.
Çokca köpeği bulunur. Yolumun üzerindeki kangalı anmadan geçemeyeceğim. Gelin görün ki bana zararı dokunan bir hayvan olmadı burada. Doğu çevresindeki insanları düşünürsek burdaki köpekler uysal bile sayılabilirler.
Havası istanbuldan farklı gelmedi bana. istanbula git gel yaptığımda havayla ilgili hiçbir değişim hissetmedim.
Boyutundan bahsetmem gerekirse ilçenin istanbul ucundan minibüse binerseniz edirne ucundan çıkmanız trafik varsa 17 ila 20 dakikanızı alabilir(tekrar ediyorum trafik varsa).
insanlarını tembel bulduğumu söylemeliyim. Zaten duyumlarıma göre "iç istemiyim çalışayim ep istiyim süüt dibinde yatayım." Sözüne dayalı bir felsefeye adamışlar kendilerini.
Burgazın yerli halkından konuşmam gerekirse çingeneleri es geçemeyiz (köyler dahil değil). Zira geriye kalan tabaka göçmen. Bolca emekli de bulabilirsiniz burada.
Gelirseniz kalabileceğiniz bir misafirhanesi var. Birde yaman oteli var ama insanlar için yol tabelasından farkı yok. Örn.; a kişi:devlet hastanesi 2. Binaya nasıl giderim? Feslegen:dümdüz gidin yaman otelin yanında emniyet var. Emniyetin hemen arkasında. Hastane demişken hastanesinin 2 ayrı binadan oluştuğunu duymak beni düşüncelere zerk etmedi değil.
Birde söylemeden geçemeyeceğim: sivrisinekleri insanları o kadar benimsemiş ki siz onlardan korkarsınız onlar sizden korkmaz.saldırıya geçerseniz onlarda geçer. Bunun nedeni olarak fabrika atıklarının derelere boşaltılması ve derelerin ıslah edilmemesi imiş.

Öyle aklıma gelenleri yazdım. gelirse yine yazarım.

Özetle; yaşanılabilir bir ilçe mi? Evet.

bebek maması göndermeyip büyükler yiyor demek

Sözlük yazarlarının herkesi kendi gibi görmesi sonucu ortaya çıkan çok tatlış olan çıkarımları. Bir insan bebeğinin mamasına göz diker mi? Tabii ki dikmez. Onun yerine gider, çocuğunu dilendirir, insanlardan sömürülen parayla çocuğunu doyurur.
Bi yerde ilmek atladım sanırım.

mülteci kampında yaşayıp hala sikiş peşinde koşmak

Bana zararı olmayan köpek üremesin diye kısırlaştırılıyor ama benim çalışıp kazandığım paranın vergisiyle geçinen hayvanlar -ki haberi okuduysanız 25 metrekarelik alanda 9 kişiye kadar kalıyorlarsa hayvanlar gibi ortada şeetseler gerek.- -bir ki daha evcilleşmiyorlar bile- saldım çayıra mevlam kayıra yaşayıp gidiyor.

ama iyi kürtler de var kelimesindeki ama

'Kürtler pkkyi destekliyor ama bir iki gun once siirtte sehit veren aile de kürttü.' cumlesindeki ama'dan farkli midir? Bence degildir.

hdp ye karşı olanlara bir sesleniş

Hdp eski kürt partilerinden bence de cok farkli. Ben eskilerin kürtleri bu kadar kiskirttigini hic gormemistim. kürtlerin bu kadar saldirganlastigina hic rastlamamistim.
Bence de farkli. saz calip türku soyleyerek siyaset yapan bir kürt ben daha once gormemistim. Sempati oyu topladiklarini da yeni goruyorum.
Ha! bir de o kadar farkli ki digerleri gibi daglara cikip teroristlerle fotograf cekildiler. Hatta selo bi adim daha ileri olarak adamin abisi dagda.

Evet haklisiniz hdp cok datlu.

2 ağustos 2015 pkk ağrı saldırısı

2 sehit diyorlar. sirnakta askerlik yapan kuzenim yeni dondu ve soyle diyor; 'haberlerde cikiyo 10-12 sehit diyorlar sehit panosuna bakiyosun 80 sehit fotografi var. Herkes uyuyor.'
Bir de cikmis suraya yok efendim su kadarlik insana milliyetcilik yaparsan geri donusu olur elbet demisler utanmadan. Türk milliyetciligini tetikleyen kimlerdi efendiler. bedava yasadilar kacak eleltrik kullandilar bir sey mi soyledik. Ama sen gelirde bu milletin evlatlarini alirsan elbette karsi bir tutum sergilenecek.
Daha dun burda sol frame de kürtler magdur edebiyati kasıyordu. sehitleri biz verdik ama olsun siz magdursunuz degil mi!
Bu arada bugun ki sol frame basliklarinda da sozlugun ne kadar pezevenk oldugu gormus olduk.

12 nisan 2015 papanın ermeni soykırımı demesi

Ermenistan basbakaninin vaazi dinlemesi de ayri olarak ilgimi cekmis olan olay. Olaylar olaylar. Birde bu adam guya millete ait olan aksaray'in ilk misafiri. Kendisine girip cikan nedir anlamis degilim. Bize dinci dindar diyen ulkeler cok sevgili papalarinin sozlerine ne diyecek merak icerisindeyim.

düğünde oynayan kız vs oynamayan kız çekiciliği

Dugunde oynayan kizlar birkac ay sonra nisanlandigina gore... oynayan kiz mi almis oldu?

1 60 boyundaki kızı öpmek

Sozluk yazarlari kizlari bulmus boylarini begenmiyor dedirttirdi.
(bkz: ayranı yok içmeye atla gider sıçmaya)

toplum insanı suça iter vs insan kendini suça iter

(bkz: suç ve ceza)

etkileyici filmler

Savasin cicekler,
Berlin'de kadin,
Savasim golgesinde,
Cizgili pijamali cocuk,
Fury,
71; into the fire,
My way,
Operation valkyrie.

savas olmazsa barisa gerek kalmaz. savasa hayir!

özgecan olayının abartılması

Durumu normallestiren, cinsiyetine gore tecavuz etmeyi veya edilmeyi kafasina takmayacak gelecegim tecavuzcusu potansiyeline sahip yazar beyani.
(bkz: zall nerede) ?

kadınları masum gibi göstermek

10 kadindan 4'u siddet gorurken 'gibi gostermek' kelime grubu kullanan yazar beyani. Dunya uzerinde kadinlarin olumunden sorumlu kisiler cogu zaman erkeklerken gereksiz acilan baslik.

sözlük erkeğinin gevşek olması

(bkz: genelleme hastaligi)
Karsi oldugun basliktir. Gayet efendi, agir basli sozluk erkekleriyle konusup muhabbet etmisligim vardir.

karısını çalıştıran erkek

Tek maas ile evi dondurme devri gectiginden normal erkektir. Ben calisamam diyerek evlenen kadinlar bence asil sorun.

sözlükte kız olmak

Seviyeyi korudugu surece seviyesiz bir durumla karsilasmamaktir. Etkiye tepki yasasi gecerlidir. yazarlari ne kadar rahatsiz edersen o kadar rahatsiz olursundur. aranmadiklari surece sorun yok yani.

amerika nın dünya kültürüne katkıları

Amerika ve kültür kelimesinin birlikte kullaniminin verdigi şok ile tikladigim ve bazi yorumlari gorup dunya kültürüne katkisinin ozentilik oldugunu farkettigim baslik.