bugün

entry'ler (21)

yazar nickinden oy verdiği partiyi tahmin etmek

Heymontaignedostumiyidenemeydi: ldp

selahattin demirtaş ı sevimli gösterme çabası

O kadar ilginçtirki selocan diyerek sevimli göstermeye gayret ederler. Ekseriyetle marjinal olduklarını sanan sözde ülkesini seven insanlar bu adamı sevimli ve gerekli bulurlar. Nitekim dağdan inmiş pkklı kürtün her yeri sevimli olsa ne olur kardeşlerim.

sağcıların ekseriyetle gerizekalı olmaları

Bilgisiz aynı zamanda cahil insanların bir söylemidir. Bu kadar saçma bir genelleme olmamalıdır. Kardeşim herkesin hayata ve sosyal düzene karşı bir görüşü vardır ancak senin görüşünde olmayan insanları bir genellemeyle gerizekalı olarak görmen senin ne kadar zeki olduğunun kanıtıdır. Aynı zamanda sağcılık nedir? Bütün sağcı görüşler aynı mıdır? Sağ görüşün hiç bir türlüsü senin görüşüne uymasa da neden sol görüşteki insanlar sana zeki geliyorken sağ görüşteki insanlar gerizekalı gelmektedir?
Not: Sağcı olduğumdan falan değil sadece sağcı insanların gerizekalı olduğu hipotezi gerizekalıca bir düşünce olduğu için bunları söylüyorum.

kürdüz var mı sorun

Türküz sorun var mı? Sorun olamaz zaten. Çerkezler, lazlar gibi adam akıllı durduğunuzu da görücez inşallah.

--spoiler--
Tek başında olduğunda melek, birlik olduklarında aslan kesilen toplumdur kürtler.
--spoiler--

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Flört- Rasta Baba.

gecenin sözü

Ölüm zamanı yarattı öldüreceği şeyleri büyütmek için.

aşırı feminist hatun tipi

Feminizm degilde erkek dusmanligi zamaninda bir erkekten buyuk darbe yiyen kiz gorusudur.

bunları biliyor musunuz

Kürtlerin hepsi kotu degilsir ancak 2 veya 3 kürt birlesince o iyi olan kürtlerde kotu olur. Kisacasi iyi kürt yoktur.

kadınları seksi gösteren detaylar

Topuklu ayakkabi ve hafif gogus dekoltesi bunlardandir.

bomonti filtresiz

Normal bomontiye gore icimi daha agir gelen bir biradir. Bu markanin sahibi ise efes pilsendir.

son kalan baklava dilimi

Yalnızca baklavayla sınırlandıramayacağımız ortada kalan son lokmayı da bu olay içerisine koyabileceğimiz durumdur. Onu kimse yemez ve hadi sen genç adamsın yersin söylemlerine kadar götürür.

buna sizin paranız yetmez diyen tezgahtar

"Kardeşim o tezgahta asgari ücret karşılığı bana mal sunuyorsun neyin artistliği lan bu" dedirten kişidir.

take me to church

Enstrümantal açıdan sık sık ritim değiştirdiği için çalması karmaşık ve de zevkli olan bir hozier şarkısıdır.

bu zamanda tuşlu telefon kullanmak

Aile büyüklerimizin dokunmatik telefon kullanamaması dolayısıyla iletişim kurmak için ellerine verdiğimiz ve onların gerçekleştirdiği fiildir.

eski sevgilinin gelip seni unutamadım demesi

Yokluk içinde kalıp geri dönme çabasıdır. Hayır desende hayatında hiç bir şey değişmez yalnızca bir umut teklif sunmuştur.

yeni sevgili

Eskisini aratmaması gereken bu mertebeye yeni erişmiş hatun kişiliktir.

üstad deyince akla gelen ilk insan

Her hangi bir ilim veya sanatta bilgili ve tecrubeli kişi üstad olduğuna göre bu benim için şüphesizki B. B. King'tir. Geçtigimiz günlerde bu büyük adam vefat etmiştir.

fender stratocaster

Kullanıcı adımı seçerken de kullandığım her elektro gitara başlayan insanın olduğu gibi benimde başladığımdan beri hayranlık beslediğim ve sonunda alıp hayale kavuştuğum gitardır. Ayrıca amerika üretimi meksika üretimi diye değişir.

gittiği her yerde fotoğraf çektiren tip

Aslında düşünüldüğünde hatıra kalması açısından mantıklı bulunan ancak yanında yer aldığınızda size kafayı yediren bir tiptir.

kenan evren

1980 darbesinde ABD'nin bir piyonu olarak kullanılan Türkiye'nin 7. cumhurbaşkanı ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 17. Genel Kurmay Başkandır.