bugün

entry'ler (59)

ereğli

burası ilçe ise, nevşehir'in kozaklı ilçesi nedir, diye bana soru sorduran şehir.

ak parti ye oy vermeyenin müslümanlığı şüphelidir

inandıklarını iddia ettikleri dinin peygamberi dahi, islam'la ilgili böyle kural koyucu bir cümle söylememişken, bunların söylüyor olması, sahip oldukları mantığın ne derece çürümüş ve acınası olduğunu gösteriyor. Diğer taraftan, bu arkadaşın bu başlığı bir köşeye çekilip, altına yazılanları kıs kıs gülerek okumak için yazdığını düşünüyorum. yadeyse halen bu devirde bu mantığa sahip olmak acınası bir durumdur. bunların rejime vs. zararı olmaz, olamaz. kendi zavallılıkları, hayatı ıskalamaları yanlarına kar kalır.

tanrı yı ispatlayamayan dindar

"inanmak" ne demek, bunu anlayamamış suserin açtığı başlık.

pkk dan nefret eden kürtler

tarihleri boyunca maşa olmuş bir güruhun içinden çıkıp da maşa olmamayı, kendisine her türlü imkanı veren devletine ve ülkesine ihanet etmemeyi tercih eden onurlu insanlardır.
orospu çocuğu değillerdir.

pkk dan nefret eden kürtler

Akıl ve vicdan sahibi kürtlerdir.
edit: ne var lan, zoruna mı gitti ? aralarında bir fark daha var, onu da söyleyeyim. pkk yı destekleyen kürtler orospu çocuğudur aynı zamanda.

en az 3 çocuk yapın

doğrudur. zira göt korkusundan birilerinin k.ırak'ta domalarak gezdiği mevzilerde taş olacak yüreklere ve şehit olacak kellelere ihtiyaç vardır.

edit:ne var lan, zorunuza mı gitti.

brown nose

mustafa karaalioğlu
emre aköz
nazlı ılıcak.....uzar gider.

mustafa karaalioğlu

şayet şeref, onur, haysiyet sahibi bir brown nose ise (ki sanmam, zira bu hasletler olsa, brown nose olmazdı) dün vatan'da mustafa mutlu'dan aldığı ayardan sonra gözüne uyku girmemiş olması gerekirdi. (bkz: http://haber.gazetevatan....;Categoryid=4&wid=102)

sinasos

Ürgüp'ün Mustafapaşa Kasabası'nın 1924 Lozan Mübadele'sinden önceki ismi.

i selçuk öldü

a.k. partisine destek veren bir gazetenin başlığı.

türkiye deki gerçek müslümanlar

afganistan'daki ve Irak'taki müslümanların canına okuyan bir ülkede 15 yıldır kuzenine ait bir villaga yaşayan bir ağlağın arkasından giderken düşünürler.

1991 de Sivas'ta "bize oy veren müslüman, vermeyen patates dinindendir" diyen bir yaratığa oy vermezler. hele hele onu başbakanlığa getirmezler.

edit : lan olm allahaşkına bana bir mesaj at ve tartılaşım, niye eksi verdin bu entrye. bu dinin peygamberi bile böyle bir beylik laf etmemişken, erbakan denen herif sivas'ta bunu söyleyebildi ve ülkemdeki kul sürüleri bu adamı iktidar yaptı. Yaratıcı bundan razı olur mu sence ?

içinde savunmasız ve suçsuz insanların olduğu bir oteli yakmazlar.

edit : az yazmışım. ağızlarından salyalar saçarak, kudurmuş köpekler gidi tepinerek, savunmasız insanları öldürmezler ve böylece süzme birer orospu çocuğu da olduklarını sergilemezler. bilirler ki, bu tür davranışlar ne yaratanın hoşuna gider ve ne de islamı anlamaya çalışan insanların islam hakkında iyi şeyler düşünmesine imkan verir. onlar vicdan sahibidirler.

i selçuk öldü

o.cocukluğu.

okan bayülgen benim

hanginiz okan bayulgen değilsiniz?

yüzde 7 ekonomik büyümeyi hissetmeyen kişiler

anadolu'nun ücra bir kasabasında, sigortası olmadan ayda 300 tl ye çalışan tekstil emekçisi kızlar.

balzac ın kahve çılgınlığı

saat geceyi vurunca odasına kapandığını ve doğu menşeili kıyafetler giyerek ve kahve içerek yazdığını okumuştum bir yerde. sanırım cibran'ın anılarında.

günümüz orta anadolu kobi patronu modeli

kısa çalışma ödeneği adı altında sunulan peşkeşten faydalanıp; hem işçiyi ve hem de devleti dolandırır. işçi ayda 8 gün çalışıyor gözükür ve sigortası 8 gün yatar ama ay boyunca çalışmıştır aslında. Devlet ise "sen istihdamını koru ama haftada sadece 2 gün çalış, ben işçi maaşlarının yarısını verecem" der, o da ordan kazıklanır. kazançlı olan sadece patron olur ve bu süreçte tasarruf ettiği parayla hacca gider. zira allah oraya her gelenin günahlarını hemencecik affedecektir ve ondan razı olacaktır.

2 ayda 34 şehit vermek

"şehitlik bu işin kaderinde var" şeklinde bir açıklama bekliyoruz rte'den. ve buna inanarak, bundan dolayı mutlu olacak kul sürüleri olduğunu biliyoruz.
avrupa'da halkın sömürüldüğü, yaşam hakkının ırzına geçtiği dönemlerde katolik kilisesinden gelen "herşey kader, bunlar sizin alın yazınız" bildirileri neticesinde sakallının tespiti olan "din afyondur" ne kadar da doğru imiş, burada görüyoruz.
pisi pisine can ver, arkandaki insanlar da "şehit oldu" diye avutulsunlar.
bilmiyorum kaç kişi ister 70 yaşına kadar yaşamaktansa, 20 yaşında ölüp gitmeyi. adı şehit olsa bile.

kemal kılıçdaroğlu nun namaz kılmaması

- kemal kılıçdaroğlu bu ülkenin .mına kor.
- niye abi ?
- e abi namaz kılmıyo ?