bugün

aşık olunan kişiyle konuşamamak

aslında bunu itiraf başlığına yazmalıydım ama buraya denk düştü, yazalım gitsin.

yaşadığım bir olaydır. bir akrabamız (uzaktan) istanbul'dan rize'ye gelmiş yaz tatilini geçirmek için. güzel de bir kızı var ama ben kızı tanımıyordum. neyse bir gün arkadaşlarla denizde yüzüyoruz bunlar da ailecek kalkmış denize gelmişler. çoluk çocuk bir sürü bağrışmalar filan. aramızda yaklaşık 50 metrelik bir mesafe var sahilde. neyse biz kayaya çıkıp atlıyoruz, uzaklara açılıyoruz filan ama ben onları tanımıyorum daha doğrusu dikkatimi çekmiyorlar. bir süre sonra akrabalarımdan biri bana bağırdı. dikkatli bakınca tanıdım. gel şu çocukları kolla da açılmasınlar, boğulurlar filan dedi. arkadaşlara kusura bakmamalarını söyledikten sonra izin aldım gittim yanlarına. bi süre çocuklara mukayyet olduktan sonra sıkıldım. bu olayda bahsi geçen kız da yüzme bilmiyor. çocukları bıraktım. neyse kızın kollarından tuttum hafifçe suyun derin olduğu yerlere doğru götürüyorum ki alışsın. kız biraz derine gidince panikliyor, sürekli bağırarak geri kaçıyor. böyle bir kaç kez denedim baktım kıza yüzmeyi öğretemeyeceğim en sonunda bunun çığlıklarına aldırış etmeden çektim suya. dönüş olmadığını anlayınca sarıldı bana. dünyalar benim oldu. zaten fişşek gibiyim, abazanım, dinamik bir şekilde hayatımı sürdürüyorum. baktım beni boğacak koltuklarının altına iki yandan sertçe vurdum, beni bıraktı. kendisine rahat olmasını ve kendisini bana bırakmasını tembihledikten sonra bunu biraz gezdirdim su yüzeyinde. her neyse, veletler hala bağrışıyorlar orada, hiç dikkatimi çekmiyorlar. hasıl-ı kelam ben o kıza tutuldum. denizden çıktık sahil boyunca geliyoruz bunlar önden gidiyorlar ben de geriden kızın hemen arkasında teklif planları yapıyorum. kız ailesinden bayağı geride kaldı, kenardan da benim yanına sokulmamı bekliyor. çok çabaladım onunla konuşmak için ama olmadı, konuşamadım onunla. o gidiş gitti, hala bekar olduğunu duydum geçenlerde.

bu hikayede bir yetersiz bakiye var, bu entry'i okuyanlara faydası dokunur diye düşünüyorum.