eşitlik

dünyada ve özellikle türkiye ' de eşine az rastlanır şey . kurnazlığı ve gücü marifet sanan bir takım akıllıların yüzünden gerçek ya da sanal hayatta boy göstermesiyle oluşur bu kavram . ne neye / kim kime ne derece eşit orası bir muamma . çok hassas bir dengedir . tabi son birkaç senedir birileri bu kelimenin de içine etmiştir bu coğrafyada kendi amaçları için kullanarak . sosyolojik olarak denetlenmesi gereken bir toplum dinamiğidir . ne cumhurbaşkanı ne de başbakan bizden üstün değildir gerçekte . teoride kalır gerçek ne yazıkki . uygulamada görürüz ne yazıkkiliği . akıllı kural koyucular cevap vermezler halkın isteğine sorularına , izin vermezler yanlarına yaklaşmalarına iyi niyetle bile gitseniz . ne anlamı kalır eşitliğin aynı nimetlerden herkes yararlanmadıkça , yardım etmek isteseniz de izin verilmedikçe . yanlış anlaşılmasın şimdiye kadar gelmiş geçmiş bütün yönetim sistemlerinde aynı şey söz konusu olmuştur eşitliği savunanlarda bile . yönetmeyi güç sanmıştırlar , aslında sorumluluktur , eşitliği dağıtmaktır , kendinin de tanrı olmadığını bilmektir , örnek olmaktır eşit şartlarda yaşamakla ve samimiyetiyle eşit olduğunu göstermekle . milyarlarca örnek geliyor değil mi aklınıza eşitlik terazisinden düşen bu topraklarda . teraziden düşen yok olup gidiyor en parlak çağında . egolar bu kadar mı zıplıyor da ben bilirim körlüğü hasıl oluyor benliklerinde de her şeyin yolunda gittiğini sanıyorlar. aldanıyorlar . siz aldanmayın . şu an en küçük toplumsal birim olan aileyi yöneten ve yönetecek olan kişiler var aramızda , işi gücü olanlar var . tüm bu ortamlarda eşitliği sağlamak için onlardan biri olduğunuzu egonuzu parçalayarak gösterin . sizin ne bildiğiniz de önemli ; ama onlara da kulak vermeniz ilerde yanlız kalmamanız için önemli .