bugün

türkçe bilmeyenleri tedavi etmeyen doktor

olay şudur: Her doktor kendisine artislik yapan veya cıngar çıkaracağı daha muayene odasına girmeden önce belli olan hastalarıyla sorunlar yaşar. Bu işi kürt-türk meselesi yapmak ise tabii bazı akıllılara kalıyor.Herkes hastaneye gittiğinde mutlaka ortalığı geren bir doktor veya hasta ile karşılaşmıştır hayatı boyunca. KArşılaşmadım diyenler sadece özel hastaneye gidenlerdir. Hiçbir doktor o mevkiye gelene kadar uğraştığı yıllarını bir hasta için çöpe atmaz. Doktorlar akıllı insanlardır. bu kadar hasta-doktor tartışması içinde "Kürtsün sen, git sana bakmıyorum, türkçe bil önce" diyip direk hastasını yargılayan bir doktor gördünüz mü siz şu güne dek? Ben görmedim; zaten durduk yere adam bunun için niye sinir yapsın. mutlaka hastadan gelen itici, ortamı geren bir tavır görmüştür. Tersi de olabilir; doktor devlet hastanesinde çalışıyor ise bir hastaya ayıracağı vakit bellidir. Günde 40 hastayı dayarlar doktora, bak derler. iş böyle olunca doktorda sinirler gerilir. Sürekli bir negativite içindedir. Her hastaya davrandığı gibi kürt'e de davranmıştır. O da "biz kürdük diye kötü davrandı bize" diye kendi üstüne alınır. Her kürdün olumsuz bir olayda etnik kökenini öne çıkaracağı gibi. Yoktur böyle bir şey arkadaşım.

Haa böyle bir şey varsa bak adına kadar vermişsin ki bir iddia olan bir şeyi buraya kesinmiş gibi yazmayı bilmişsin, git davanı aç bana ırk ayırımcılığı yaptı diye. Buraya o şahsın ismini yazman bile hukuksuz bir davranış. Nerden bilelim götünden uydurmadığını? Şahit nerde? olayın böyle geliştiğini nerden bileceğiz? Hemen de ırkçılığa karşı güzel insanlarım tepki vermişler de olayın provakasyon olmadığı ne belli. Biraz akıllı olalım lütfen.