bugün

küçük tüp almaya giderken hoşlanılan kızın görmesi

yıllar önce yaşanmış hadise...
anlatayım kısaca.mahallemiz de benden hoşlanan bir çocuk vardı adı mahir'di.benden hoşlandığını tüm mahalle bilirdi. biz okurken o çalışırdı marangozhanede işçiydi ve de çok tatlıydı.şeytan tüyü vardı aslında çocukta ama işte ayrı dünyaların insanıydık. fakat birgün kızlarla kolkola caddede bi aşağı bi yukarı yürüyoruz, bizim yaşlarımız 14-15 ya var ya yok.. mahir de aynı en fazla 14 tü. fakat kas var çocukta falan. kızlar dan biri; hey dedi mahir e bakın...
biz mahir'e bakana kadar- mahir tüpçüden geliyor muydu gidiyor muydu bilmiyorum - elindeki küçük mavi tüpü havaya atıp,- kafa topuna çıkan futbolcu edasıyla- tüpe kafa attı...! resmen!...
kafasına hiç bir şey olmadı. biz de sesizlik sonrası patlayan kahkahalarla atmaya çalıştık şaşkınlığımızı.aslında mahir den beklenen ve çokta şaşırtmayan bi hareketti ya neyse. yanında bi arkadaşı vardı olm napıyosun iyimisin gibi bişeyler yapıyordu gülerek. mahir in canı yanmışmıydı bilmiyorum ama. yaptığı şeyden gurur duyduğunu biliyorum. ve hatta bugün olsa yine yapardı aynı hareketi. di mi mahir?.