bugün

yılmaz özdil

kısa ve net olarak memleketimdeki musevi vatandaşların çocuklarıyla filistinli çocukları bir tutabilecek kadar at gözlüklü bir yazardır. normalde de okumuyorum kendisini ama merak ettiğim için okudum sadece. ancak ile başlayan cümleler bahane üretimidir ve hatta zaten ile başlayanlar da böyle!
tabi iskenderun'da ölen 6 şehit için üzülüyoruz ve olmamasını temenni ediyoruz, buna üzülmeyen pkk'lılardır sadece. 25 yıldır bu memleketin çocukları kendi topraklarında katlediliyor ve milletçe seyrediyoruz. olayları bu kadar basite indirgeyerek bir israil senaryosu çizebilmek, çizmek hangi gazeteceilik ürünüdür bir de onu anlatsa belki bir durum değerlendirmesi yapacağım ama yapamıyorum. van minüt sürecinden bu yana bakın bakalım türkiye neler yapmış dış siyasette ve hangi hamlelere soyunmuş, nasıl strateji değiştirmiş özdil efendi! israil'in yaptığı ortadoğu'da tek patron benim düşüncesinin hayatta devamını sağlamak ve çabuk gaza gelen bir millet içerisinde infiale sebebiyet vermesini istemektir. yoksa uluslararası sular içinde niye böyle bir hamle yapsın israil, beklerdi geminin kendi karasularına girmesini, sonra çıkarırdı askerlerini üzerine! ama mesele o değil, mesele "bak türkiye, akıllı ol ben istersem sivil falan dinlemem istediğim yerde vururum" gözdağıdır bu! resmen türkiye'nin son brezilya işbirliğine, suriye ilişkilerine ve ortadoğu politikalarına bir dayatmadır bu! ben rahatsız oldum ona göre demektir! bırak bu şaklaban yazıları da git 3-4 tane ingilizce gazete ve köşe yazarı oku be adam!