garip rüyalar

garip oldukları kadar insanın hayatında mesaj verici etki uyandırabilen rüyalardır.

misal,

dün akşam gördüğüm rüyada bir savaşta gazi olan bir muhterem bir tabutun içinde öylece yatıyor ve benimle konuşuyor. anlayamadığım şey, telefonu da samsung e-250 lan. vay anasını diyorum önce. anılarını falan anlatıyor. her gün yanına gitmeye başlıyorum. bir gün gittiğimde ölmüş. salaklığın bu kadarı, "niye telefonunu aldın dede, hatıra olarak kalsaydı bende" diyorum. bir anda dibimde telefon bitiyor ve beni gittiği yerden cızırtılı bir şekilde arıyor. şimdi bütün sıkıntılarımdan kurtuldum, rahatım diyor.

uyanıyorum bi şekilde. kalkıyorum falan. arkadaşımla buluşmaya gitmem gerekiyordu lakin bu rüyadan sonra dışarı çıkmamaya karar veriyorum ve annemin telefonundan mesaj atıyorum arkadaşıma kendi telefonumda kontör olmadığı için. onun hattı anneme uymadığından annem çok kontör gideceğini iddaa ediyor ve ağlamaya başlıyor. şaşırıp kalıyorum. o an farkediyorum ki, annemin telefonu da samsung e-250.

tesadüfün bu kadarı, kırk yılın başında ailemin evinde kalayım dedim, adeta anamdan emdiğim süt burnumdan geldi sözlük.