bugün

gaza gelmek

Bazı durumlarda iyi sonuçlanmamanın yanında çok feci göt olmuş bir durumda da bırakabilir insanı gaza gelmek;

Örneğin Aşk meşk durumlarında;

- nalan.. bunun için hep uygun zamanı ve yeri bekledim.. ve kanımca ikisinin de en uygun olduğu durum bu. Nalan, Benimle çıkar mısın?
+ Kenan, sen manyak mısın ya.!! Tuvaletteyim ve sen.. sen kızlar tuvaletine bunun için mi girdin? Sapık mısın sen?
- ama en rahat olacağın zamanı ve yeri seçmek istemiştim..sonrasında düşündüm ki..
+ çıkkk dışarıııııııı..çıkkkkkkkk....
- Ya ama böyle kızmana gerek yok..istersen boşaltımın sonunda geleyim. O zaman tam rahatlamış olursun.. ne dersin?
+ çıkkk dışarıııı!! imdaaatttt!!! immmdaaaaattttt!!
- dur dur tamam. Olmadı duş alırken yakalarım seni..ama fırlatma onu bak...

ya da iş yaşantısında;

- müdür bey. Rahatsız ettiğim için özür dilerim. Fakat söylemek istediğim bazı şeyler var.
+ tabi Tarık, buyur.
- müdür bey, ben işime alsancak ana depoda bölüm şefi olarak devam etmek istiyorum. Ben, sahip olduğum bilgi ve beceri ile şu anda bulunduğum yerden çok daha iyi bir konumu hak ediyorum. Alsancak ana depoya geçmeyeceksemde lütfen istifamı kabul edin.
+ sen bilirsin Tarık.
- yani?
+ yani istifa dilekçeni yazdıktan sonra muhasebeye bırak ve tazminatını al.
- Hadi ya!!! ya ama... Aslında bir iki sene daha geçmesem de olur ana depo..hem daha kendimi geliştirmem gereken konular var.. değil mi ama..
+ puffffff...
- neyse, ben işimin başına döneyim efendim.. saygılar..

fiziksel güç gerektiren durumlarda;

- lan senin her yerin boksör olsa ne olcak.
+ abi öyle diyosun ama son maçta adamı daha ikinci rauntta yere serdim.
- ahahaha.. yalana bak ya. Seni bilmesek yiyceğiz.. madem o kadar iyisin, vur lan bi tane bana..
+ olum saçmalama..
- vur lan vur.. hadi vurr..vursana lan.. yemedi dimi?? Hahahaa...şu kalıbına bakanda adam sanır seni. ilk rauntta devirirmiş.. lan olum bari bize sallama lan..vur hadi.. ahahaha.. korkakkk...vursana lann...yalanlarını yiyim senin... nasılda korktu.. tipe bak tipe.. alıycan mı lan yoksa.. haa.. ağlıy..çtorkkk...(çene kemiği sesi)

takriben 1 saat sonra.

- nerdeyim lan ben?? Nerdeyim lan?? anneeeeee..anneeeeee..
+ abicim kusura bakma ya. Valla kusura bakma.. ama çok sinirlendirdin beni. Tutamadım kendimi birden. iyisin dimi şimdi..valla çok özür dilerim bak..iyi misin?? şşşşş.. ses versene lann..
- anneee??