bugün

2 aralık 2009 fc twente fenerbahçe maçı

her iki tarafin da cok net gol pozisyonlarina girdigi fb'nin biraz da sansinin yardimiyla hak ederek aldigi bir.

macin genelinde top twente'de kalmis olsa da, fb'nin akilli oynadigini söyleyebilirim. ne yazik ki gökhan'in inanilmaz kötü performansi yüzünden twente'nin sol acigindaki stoch (chelsea'den kiralik) fb'nin sag kanadini cökertmistir. buradan kendimize cikarabilecegimiz tek teselli noktasi ise gökhan'in iyi performanslarini göz önünne alarak "insallah kisa zamanda toparlanir" umududur. gökhan'in yaninda yine son maclarda kötü performans göstermeye baslayan volkan'in da beklentilerin cok altinda bir performans gösterdigi mac olmustur ayrica. güiza ise her zamanki istikrarini bozmayarak gol kacirma makinasi haline dönüsmeye devam ediyor. gökhan-volkan-güiza üclüsünü cikarirsak ben sahsen kendi adima diger 8 futbolcunun performansindan memnun kaldim. özellikle mehmet topuz ilk yaridaki performansi ile sanki alttan alta "ben bu takimin yeni tuncay'i olma yolunda hizla ilerliyorum" mesaji veriyordu. topuz disinda deginilmesi gereken baska bir performans ise bilica'dan geldi. sanki haftalarca aldigi cezalar onu 25 yasina döndürmüstü de, o yastaki bir futbolcunun cevikligi ve 35 yasindaki bir stoperin olgunlugu ile oynadi. bakalim fb bu mactaki performansini eskisehir deplasmaninda sürdürebilecek mi? onun disinda carlos'un cizgiden cikardigi ve baroni'nin volkan'la karsi karsiya kalmis oyuncu tam sutu cektigi sirada vücudunu mükemmel bir sekilde topun önüne koymasi alkislanmasi gereken hareketlerdi.

daum'a gelirsek de önde oldugumuz ve gol atmak zorunda olmadigimiz bir durumda dos santos gibi gücsüz ve son günlerde hakkinda "zaten hasta rahatsizligi var" yorumlari yapilan bir oyuncuyu niye oyuna alir elestirisi yapilabilir? takimin direncini göz göre göre niye düsürür? evet carlos'un degismesi zorunluydu ama vederson sol beke cekilip sol aciga özer ya da ugur (bilmiyorum kadroda miydi. eger degilse de niye degildi?) alinamaz miydi hatta ve hatta niye alinmadi? onun disinda güiza-semih degisikligi biraz daha erken yapilabilirdi. lakin güiza artik macin gidisatina ve kacirdigi pozisyonlara göre "bu macta ben gol atarim" ya da "benden bu macta bi cacik olmaz" mesaji vermeye basliyor (ya da sadece ben aliyorum bu mesaji). bu macta da goller kactikca güiza'nin atamayacagi gercegi gün gibi asikardi. ayni zamanda alex de kalitesine yakismayacak sekilde net pozisyonlari kacirmis olsa da ben onun dün aksam sahadaki varligindan memnun olanlardanim.