bugün

kürt kökenli vatandaşlarımıza yapılan zulümler

pkk denen köpek sürüsünün 30 yıla yakın süredir bitirilememesini devletimizin bitirmek istememesine bağlamakdan başka birşey düşünemiyorum. durum bu değil ise sayet bu memleket kendisine asilik yapıcak örgütleri bitiremiyecek kadar aciz, kücük, zayıf ve basiretsiz anlamı çıkar. pkk nın köpekliğinden dolayı öğretmen ve doktorların atanamaması bile devletin acizliğidir. ama 30 yıla yakındır askerı mücadele vererek pkk yı yok edemiyorsa yüce olarak gördüğümüz devletimiz, ortada bir sorun olduğu aşikardır. öncelikle dağa çıkışın önü kesilmelidir, pkk nın propaganda olarak kullandığı gerekçeleri ortadan kaldırılmalıdır. ardından pkk yı finanse eden muslukların kesilmesi gelmelidir. bu millet yedi yüzyıldır birlikde yaşarken son 30 yılda ne olduda bu memleket bu hale geldi sorusu cevabını bulmalıdır. halk arasında hala bir türk, kürt, laz, çerkez, alevi, sünni gerginliği yok. demek ki sorun devlet politikalarında. zulmün kaynağı pkk'dır demek devleti ikinci plana atmak demektir. elbette pkk büyük bir etmendir doğunun geri kalmışlığında fakat bunu çözmesi gereken devlettir. devlet bu olayı çözemiyorum, beni aşar diyorsa aydın'dan yola cıkarak ben mi çözücem bu sorunu?