bugün

bir türk olarak kürtlere soruyorum

lazlar gibi neden yaşayamıyorsunuz? ne bir dert çıkardılar , ne de açılım. bir türk gibi yaşıyorlar. bu ülkenin sınırlarında yaşadıklarını biliyorlar çünkü. güneydoğu gibi oranında coğrafi yapısı iyi değil. devlet pek fazla hizmette vermiyor. ama onlar bunu dert etmiyor, isyan çıkarmıyor. kendileri de birşeyler yapmak istiyor ve şuanda doğu karadeniz bölgesi en gelimiş bölgelerimizden biri. ama kürtlere baktığımızda, (genelleme yapmıyorum ama bir çoğu böyle)abartmıyorum sadece bir fidan dikmeyi bile devletten bekliyor. eğitim bakımından evet biraz haklı olabilirler ama diğer konularda haklı değiller. devlet her zaman yardımını yapıyor. onlar ise yapmıyormuş gibi gösteriyorlar. mesela türk silahlı kuvvetleri'nin yaptığı yardımları ( ayakkabı, giyisi vb) alır, giymezler, satarlar ve çul çabut giyinmeye devam ederler. bu derece artık. daha sonrada devlet bize yardım etmiyor, sahip çıkmıyor diye isyan ederler. bununlada yetinmeyip açılım isterler. yok kendi dilleriymişte hak istiyorlarmışta. sen bu ülkenin sınırlarında yaşıyorsan türkçe konuşmak zorundasın, milli varlıklarımızı saymak zorundasın. böyle yaşarsanız bir bütün oluruz ve tek isteiğimizde bu zaten.