bugün

17 eylül 2009 panathinaikos galatasaray maçı

birbirine denk iki takımın muhteşem mücadelesine ve oyununa sahne olacak maçtır.

"pao sker atar" ya da "cimbom 3 tane sallar gelir" gibi fantastik yorumlara hiç mi hiç gerek yoktur. panathinaikos deplasmanına gidiyorsun evladım. galatasaray için bu maçtan çıkarılacak 1 puan çok önemlidir. 3 puan beklemek acımasızlık olur. böylesine bir maçta iki takım da kontrollü futbolu tercih edecek ve gol yememeye bakacaktır. panatha taraftar desteğiyle yardıracak gibi. ama asıl gol yememesi gereken onlar, deplasman takımı olarak "eh yenilsek de deplasman bu daha istanbul'u var" fikri hakim olabilir cimbom'da. bu açıdan biraz daha rahat olacağız.

işte bu yüzdendir ki, sonucu hiçbir şekilde kestirilemeyecek, oturup izlenecek, seyir zevki son derece yüksek olacak bir maçtır bu. şahsi kanaatim de alt biteceği yönünde. galatasaray defansına çeki düzen verebilirse maç 0-0 bitebilir, gol yersek atmamız gerekir; 1-1 de düşünülebilir. panatha'nın 1-0 kazanması ihtimalini düşünmek istemiyorum. ha tam tersi olur, şöyle 8-10 gollü bir maç izlersek, o da harika olur. tabi en azından yarısını biz atalım di mi?

heyecan yaptım bak ha.