bugün

sozlukte anti kurtlugun artmasi

"hah bir de siz eksiktiniz" temennilerini hakeden sözde "artış".

ya biz...daha ilkokul sıralarındayken öğretmenimiz bize pkk için "türk türk'ü öldürüyor,dışardaki düşmanlarımız kandırıyor bunları" derdi.biz kürt nedir bilmezdik bile...yani öyle bir eşitlikti bu ülkemizdeki herkes türk'tür diye bilirdik.kendi teröristimizi bile "yabancı bir ırk" diye düşünmezdik

ama şimdi bakıyorum ki bir kin bir hesaplaşma duygusu var ortamda.neler duyulmuyor ki ;

kürt : biz kürtler sizden önce buralardaydık..bizim köklerimiz iran'daki med'lere kadar uzanıyor.
türk : lan koduklarım...eski olabilirsiniz de kaç devlet kurmuşunuz bu güne kadar ??

veya

türk : ay bu güneydoğuluları da hiç sevmiyorum , mağara adamı gibileeer
kürt : sen kürt oldukları için desene şuna
türk : ya..pkk kötü bir şey amaa *

herkes saçmalıyor , herkes büyük yanılgılar içinde.bir türkiyelilik kelimesi almış başını gidiyor.türkiyelilik diye bir şey yoktur.

bu ülkenin kurulması için uğraşan , kanlarıyla bu toprakları yıkamış "herkes" ve onların soyundan gelen "herkes" türk'tür...

bunu ata'mız diyor,ben demiyorum.her şey bu kadar açıkken kim çıkarıyor böyle söylentileri anlamak mümkün değil...ülkemizdeki kürt kökenli her vatandaş "türktür".azerisi,lazı,hepsi için geçerli bu...bunlar "alt kimlik" tir.

hepimizim "üst kimliği" türk olmamızdır.biz bir ulus devlet'in vatandaşlarıyız.

ama kimse bizden "bu kimlikleri istemiyoruz" diyen , "biji apo" diye anıran canlılara "insan" dememizi beklemesin.bir kaç çapulcuya birakacak halimiz yoktur bu ülkeyi.