beş erkeğin birlikte tatile gitmesi

bak sözlük sen yapma diye anlatıyorum, yoksa işim olmaz bu güruhla. düşün 5 erkek yani
neyse...olay şöyle ceryan edecektir.

1- yolda herşey iyi başlar, ki bu normaldir. eğlenilecek ve bilimum aktiviteler ile hayata renk katılacağı zannedilir.
2- daha varır varmaz; ev işleri ve diğer tüm angaryaların, gerçekten 'angarya' olduğunun anlaşılması yaşanır.
3- her koşulda 5 erkek olduğu için kızlar, tüm yaşamın orta noktasıdır. tüm muhabbetler buna döner. yer yer kendinizden tiksinirsiniz. sanırsınız ki sizin hiç akrabanız, kardeşiniz ve ya komşu teyzeniz olmamıştır. bazen frenleyemezsiniz grubu.
4- tatiliniz ne kadar 'atraksiyonlu' olsada ,günler monotonlaşmaya başlar.
5- içki, sigara ve diğer zevkler elden ele dolaşan ve paylaşılan tek şeydir. onun dışında genelde bir konu ve aktivite üzerinde ortak karar çıkmaz. (bekleme yani sözlük).
6- grup sayısı azdır, lakin yer yer ortak hareket etmekte istemezsiniz, beraberlilte bir yere kadardır. zaten beş kişi ile tatile çıkmışsanız, bir birinizi fazlasıyla tanıyorsunuz demektir. bir de üstüne üstük tatilde beraber olmak niyedir, diye sormadan edemezsiniz.
7- ufak tefek, hatta yer yer iricene tartışmalar çıkar. sineye çeker, gerilirsiniz.
8- paranız ne çok iyi şeyler yemeye nede çok daha uzun bir tatile izin vermez genelde.
9- en nihayetinde eve dönersiniz ve şu soru sorulur.
ben gerçekten bu tatilden bir tat aldım mı?... dersiniz.

ama işin en ilginci 10 numaralı maddedir ...3
10- bu dokuz maddeye inat; bir kaç zaman sonra, tatilde elde edilenden daha çok anınız oluşur (abartılır yani), o tatili anlatıp mutluluk içinde yad edersiniz. zira siz, hala en iyi 5 arkadaşsınızdır.