bugün

korsan ürün kullanan insan

korsan almanın sebebi ne fakirliktir, ne ucuz olmasıdır, ne de bunun saygı ve emekle alakası vardır kanımca. ben zevk için korsan almaktayımdır hatta almadan internetten bedava indirmeyi tercih etmekteyimdir. sen iki kaset cıkarıp o kadar yuksek fiyattan satacaksın ilk cıkan albumunde ev ikinciden sonra bir 4x4 cekeceksin altına sonra sanatıma saygı diyeceksin. saygı duyuyorum sanatına kalitene, sanatı belki en cok önemseyen yurdum insanlarından biri olsam da yediremiyorum kendime bunu. bir album mu çıktı ne orjinalini alıyorum ne de korsanını. internet gibi bir nimet var. kitap konusuna gelince. sen kitabı yazmak için o kadar emek harcıyorsun yıllarını veriyorsun güzel hoş. sorarım sana kitap yazmandaki asıl gayen para kazanmak mı okuyucunu bilinclendirmek okumaya sevketmek birşeyler öğrenmesini sağlamak mı? yine ne korsan alıyorum ne de orjinalini. e-book lar var gözüm yorulsa da deli manyak zengin olup sonra ağlamanıza anlam veremediğimden böyle yapıyorum. film konusuna gelince torrent sağolsun.

en sonuncusu kosan yazılım. uyduruk bir recovery programı onlarca euro, xp yi çoğumuz korsan kullanıyoruz ve office i de. düşünsenize 500 dolara bilgisayar alıyorsunuz fakat yazılıma xp office photoshop hede hödö ye en az 300 dolar ödüyorsunuz. bilenler bilir ünlü cracker tsrh gibilerine de bu konuda yardımlarında dolayı şükranlarımı sunarım. korsan kullanımı ile ilgili reklam aklıma geldi ki o kuruluşun yasal altyapısının olup olmadığı tartışılmalıdır. paylaşım ve açık kaynak, gelir-gider, amaç-sonuç dengesi iyi gözetilmelidir. sen örnek olasın ki örnek davranış bekleyesin.