bugün

ahmet kaya

bütün şarkılarını ezbere bilen bir millet, iş küfüre ve hakarete gelince nasılda zeytinyağı gibi oluyor anlamıyorum. Ey sevgili halkım bir savaş varsa o savaşı bizler yarattık, en iyi kürt ölüdür dedik, iş vermedik, adam yerine koymadık, kurtuluş savaşında beraber savaştığımız insanları, aynı vatan için omuz omuza verdiğimiz mücadeleyi unutarak küfür ettik. ben göğsümü gere gere kahrolsun pkk diyorum, ama kahrolsun kürtler demiyorum. Safkan bir türk olmakla gurur duyuyorum, bırakın insanlar kendi ırklarıyla gurur duysun. Kardeş bir milletiz biz, ahmet kaya mı bu kardeşliği bozdu, şarkılarımı bozdu ?

Ahmet kaya bu ülkeye gelmiş geçmiş en iyi yorumcudur kürt olması bu gerçeği değiştirebilirmi ? değiştirebiliyorsa acaba gerçek bölücü kim ?

(bkz: kahrolsun pkk) (bkz: yaşasın devletin bölünmez bütünlüğü) (bkz: yaşasın halkların kardeşliği)

Bizler türk ü kürdü çerkezi ve diğerleri ile kardeşiz ne ahmet kaya bunu değiştirebilir nede apo, bütün dünya iyi bilirki biz birbirimizi yesek de iş değişirse kürt te bu bayrak için ölür türk de.

nitekim ahmet kaya da ölmüştür.