bugün

deccal in ortaya çıkması

yani hayal etmeye çalışıyorum. gözlerimi kapatıyorum ve kendinden geçmiş bir şekilde loş bir odada bu saçmalığı okuyup kendinden geçip geçip geçen insanları düşünmeye çalışıyorum. bir empati yakalar mıyım diye.

yok olmuyor.

tek bir şey söylemek istiyorum. okuduğunuz şeyi kısa bir an düşünün. saçmalıklarla dolu. en basitinden bir adet söyleyip çekileyim;

+ bir adımda ufuk çizgisine gidebilecek, bir ayağı ufkun bir ucunda, diğeri öbür ucunda olacak.

şimdi bu ne demek. bu bu metni yazan kişinin dünyayı bir tepsi gibi düz zannetmesi demek.

şidmi bunu allah diyorsa, milyar üstü milyar yıldızı yaratttığını söylediğiniz bir yaratıcı dünyayı naısl düz sanabilir? hadi zaten gerek yok diğerlerini yaratmasına; engin fizik bilgisi olmasına, dünyaya dışardan bakıyorsa görüyordur değil mi yuvarlaklığı, aşık olunası mavi yeşil renkleri ?

bir düşün allahının aşkına. az evvel yukarıdaki satırları kendinden geçmiş şekilde yazarak herhangi bir ateistten çok çok daha fazla aşağılamış olduğun allahının aşkına;

bir ayağı bir ufukta diğeri ötekinde ne demektir. yuvarlak bir şeyin bir kenarı olur mu.