bugün

doğmamış çocuğa mektup

hayatımın anlamına,
sen dünyaya geldiğinde ben bu yazının üzerinden günler haftalar aylar hatta yıllar atlatmış olacağım. belki de bu yazıyı hatırlamayacağım bile. sana sarılmayı tatlı yüzünü okşamayı şimdiden hayal ediyorum. süt kokan yanaklarını kollarını defalarca öpüşümü görüyorum.
velakin hep bebek kalmayacaksın. bir gün sen de benim anneme babama yaptığım gibi isyanları oynayacaksın. kulaklarını kapatacaksın söylediklerimi duymamak için.
hah işte. diyeceğim bu.
canım yavrum...
şunu bil ki sen benim yaşımda olmadın ama ben senin yaşayacağın her şeyi çoktan yaşadım. ne hissettiğini ne düşündüğünü biliyor olacağım. konuş benimle, anlat istediklerini. ne yaparsan yap arkanda olacağımı bilmeni isterim şimdiden. koruma içgüdüsüyle üstüne geldiğimde beni anla. şimdi benim ailemi anladığım gibi.
seni çok seveceğim ve maalesef her aile gibi ben de seni korumak için bazen canını çok sıkacağım.
tıpkı ailemin benim gençliğimde yaşadıklarımı daha önceden yaşamış olduğu gibi..
ben de senin sözlerindeki her sitemi, bana söyleyemediklerini biliyor olacağım.
ve birgün sen de benim yaşıma geldiğinde "ailemden gizliydi" dediğin her şeyi aslında benim bildiğimi anlayacaksın..
seni seveceğim...