bugün

the elder scrolls v skyrim

içinde yaşadığım evren, benim cennetim... volkihar kalesindeki safkan vampirlerden bir tanesi olsam sanırım tüm ömrüm hayatım boyunca başka hiç bir şey istemezdim. bethesda'nın yaptığı kusursuz bir oyun, yarattığı kusursuz bir evren... witcher filan cidden hikâye gözümde, benim ruhum bizzat bu oyuna ait; karakterleri, senaryosu, hikayeleri, dlcleri, yaratıkları, hayır sadece bunlar değil içindeki en küçük çakıl taşına kadar aşığım bu sanat eserine. gerek müzikleri, gerek havası, gerek öncülüğü ile burası alternatif bir evren. gerçekliğin hiç olamayacağı kadar harika bir alternatifi. bu arada buglarının oluşu, oyundaki mantık hataları filan bunların tamamen farkındayım ama aşk denen duygu tam da böyle bir şey yoksa ben de biliyorum witcher'ın hikayeyi, seçimleri oyuna nasıl entegre ettiğini ama skyrim benim için her daim diğer oyunlar tarafından ulaşılmaz bir oyun olacak, benim (keşke ve de inşallah) öldüğümde gideceğim yer.
(alıntıdır)

ekşi sözlüğün skyrim başlığındaki bir yazarın yazdığı entry... adam resmen benim düşüncelerimi yazmış ekşiye. eğer ölünce cennete gidersem tanrıdan isteyeceğim belki de ilk şey bu kusursuz evrende yaşamak olurdu.