bugün

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Merhaba sözlük. Bu başlığa ilk defa yazıyorum sanırım. Hatırası kalsın diye bir şeyi yazmaya karar verdim.

Dört sene önce bir şehirde başarısız bir yaşam deneyimim olmuştu. Her günüm sinir, stres, kaygılar ve çelişkilerle geçiyordu. 20’li yaşların başında olmama rağmen herkes çok daha büyük göründüğümü söylüyordu. Sonra bir gün, bir arkadaşımın da desteğiyle ayrıldım o şehirden. Herkes hata yaptığımı, ani karar verdiğimi, biraz daha çabalamam gerektiğini savunuyordu. Bense çoktan şu an yaşadığım şehre doğru yola çıkmıştım bile.

O zamanlar Bu şehirde olan değerli dostum, bundan sonrası sana. Bu şehre geldiğimi duyar duymaz “benim evin senin evin. Başka yerde kalırsan konuşmam bir daha.” Dedi. O günden bugüne kadar o evi yuva bildim. O dostum ve bu ev sayesinde kaybetmiş olduğum her şeyi geri kazandım: hırsım, inadım, ideallerim ve özgüvenim.

Ve ben bugün o evden taşındım. Biraz garip hissettim. Bunu neden buraya yazdım Peki?

O dostum burada çünkü. Bunu okuyacak. Ona sizlerin huzurunda teşekkür etmek isterim. Yeniden kendimi bulmama yardım ettiği için. Teşekkür etmek isterim ama gerek yok.

Bu entryi dönüp baktığımda hatırlamak için yazdım, eğer okuduysanız teşekkür ederim sayın yazar.

Saygılarımla, joseph.