bugün

the haunting of hill house

Gerilim ve korku filmlerinin ekseriyetinde senaryo çöp olur, bir şey anlamazsınız pek. Sadece sizi korkutan bazı efektler ve sıçramalar ile oyalarlar bir nevi; fakat bu dizi öyle mi ? Sizi izlerken gerecek ve gerildikçe senaryonun ne kadar derinleştiğini daha iyi hissedeceksiniz, soru işaretleriniz artacak ve çok önemsiz gördüğünüz detaylarda aslında cevapların yattığını size zamanla gösterecek. Cevapları almaya başladıkça bu gerilim büyük bir haz vermeye başlayacak, korkacaksınız fakat senaryonun ne kadar derin ve kaliteli olduğunu anladığınız için soluksuzca devam edeceksiniz. Dizinin sonunda artık tüm taşlar yerine oturmuş olacak. Bende bu dizi çok büyük etki yarattı, gerçekten bittiğinde etrafıma bakıp ''vay amk'' demiştim. Kamera açıları, zamanlamalar, hikaye, oyunculuklar vs. mükemmel olmuş. izlerken hiç sıkılmadım. izlemeyi düşünenler varsa öncelikle bu korkuyu hafifde olsa atlatmalılar yoksa gözünüzü kapatarak çok önemli detayları kaçırırsınız. izleyin efendim. Övülmeyecek bir dizi değil. Bunu size önermemiş olsam içimde kalır.