bugün

müstakil ev

2.5 sene kadar sonra kavuşulacak olandır. rabbim kaza bela vermezse tabi bu süre içerisinde..

istanbulda doğdum büyüdüm. 1.5 sene sonra 40 senelik istanbullu olacağım. benden önce babamda 68 senelik istanbullu. aynı sokakta aynı evde aynı apartmanda geçti tüm çocukluğum. apartmana ilk taşınan bizdik. özellikle alt ve üst katlarımıza yaklaşık 20 tane komşu grubu geldi gitti. en üst ve en alt kata da hemen hemen 6-7 farklı aile geldi gitti. sokakta keza aynı. ben çocukken mahalle sakini olanların belki yarısı belki yarısından fazlası göçtü gitti. çoğu ermeni vatandaşlar zaten yani en eski ve yaşlı istanbullulardı. kalanları da taşındılar vs. bizim sokakta bizim kadar eski olan 2-3 insan var en fazla.

şimdi bu başlığa hiç alakasız şekilde neden bunları yazıyorum ? affınıza sığınarak apartman yaşantısının amk ben. ulan alt ve üst katımıza her gelen ( 2 tanesi hariç onlar çok güzel ve mülayim insanlardı ) bildiğin ruh hastası çıktı. ilk başlarda sorun bizde mi diye düşünüyorduk ama baktık ki yok. insanlar sığır gibiler aynı. dolayısı ile müstakil evi olup da kıymetini bilmeyen varsa aranızda yatacak yeri yok olm. 20 senedir hayalini kurup duruyorum ama az kaldı. beni de aranıza alın lan müstakil ev sahipleri.