bugün

kurban bayramı

her yıl küçük burjuva ve zengin kesim tarafından şova dönüştürülen bayram. bunlar arasında elbette iyi niyetli olanlar var hepsine değil lafım.
anadoluda yetişmiş ve adet-gelenek-göreneklerle büyümüş biri olarak söylüyorum; her yıl şu manzaraya şahit olmaktan bıktım;

- biz bu sene öküz kestik. siz ne kestiniz?
+ biz koyun kestik.
- niye öküz kesmediniz yav?

sanane amına koyum sanane. kestin de ne oldu sanki. senede sadece bir kere fakirleri hatırlamışsın. sanırsın yardımsever. maksat dostlar alışverişte görsün. güya pek bir imanlı. ticarette her türlü çakallığı yap, patronu olduğun işçilerin haklarını gaspet sonra da öküz kestim diye huzura er. ibiş seni. bıktım usandım bu kesimin mastürbasyonundan, ahlaksızlığından...

birde yanayakıla savunurlar bayramı. dini bütün bi adam zannedersin. hayır! adam senede bir kere şov yapacak o da mı elinden gitsin. savunacak tabi...

"fakirlerin evine et giriyor, yoksullara-yaşlılara yardım etmek dinin gereğidir." yahu hep bu şekilde savunuluyor mu kurban bayramı. zaten amaçta bu değil mi? ee o zaman illa kurban kesmen mi lazım? git et al kasaptan dağıt pezevenk artiz ne diye bekliyorsun kurban bayramını? sevabının 10 la çarpılacağını falan mı zannediyorsun.

yanacaksın olm cehennemde. götünden kork valla ben sana diyim. senede 30 gün oruç tutmayla bi kere kurbanla olmaz bu işler hacı hüsrev. sikertirler adamı benden söylemesi...

önce insan ol! eli indir! sonra ne inancın varsa yerine getir...