bugün

danua

Artık ortada terlik, ayakkabı bırakılmayacak demişim ama Danuşgilin cazibesiyle kendimi bile dinlemeyi unutmuşum.
Küçükken çok sakin ve dik başlıydı, şimdi ele avuca sığmayan dik başlı ve çok seri bir manyak. Tam dört kez beni evin kapısından çıkarken yere serip kaçtı; O kaçtı, o'nu gören kıraathane takımı o'ndan kaçtı. Camiye, komşu evlere, bahçelere sığındı millet. Adımız çıktı amk yaa!
Neyse, o, asla bir çocuk ve aile köpeği değil. Çocuklar için cüssesi tehlikeli. Çılgınca atlayıp sarılması var.
Fazla insana gelemiyor, uyku sever. Mimikleri çok komik. Ne hissettiğini anlayabiliyorsunuz, iyi veya kötü.
Bu zor bir hayvan ve de bakımı pahalı. Bu yüzden, o'nu bir heves sonucunda almayın. Hele bahçede bakacaksanız hiç almayın. Koltuk, yatak köpeği o.
Yaş aldıkça eklemleri hassaslaşıyor.
Bebekken de eklemlerinin sağlam kenetlenmesi için özel tabletler kullandık ve bu tabletler olmazsa olmaz.

Şimdi yukarıda arkadaşlar Alman derken..;

Aslında o bir Danimarkalı. Danimarka'da krallar köpek sevmek için eğilmeyeceklerinden dolayı (krallar eğilmez) özel olarak kraliyet için üretilmiş.
Boyu ayakta duran kralın tam elinin altına geliyormuş o zamanlar, yani kral bodur değilken eh eh espri...
Yani Danualar kraliyet köpeği. Almanya'ya oradan gitmiş evlilik, hediye dolayısıyla vs. vs.

Bu Şam şeytanıyla sarılıp yatmak, çenesinin iki yanından sarkan yanaklarını mıncırmak, koşarak koltuğa atlamak, oynamak çok zevkli, harika ama kaç kere alnım tırnaklardan darbe aldı hatırlamıyorum. Lan galiba ölümden de dönüyorum he ehuee.
Dediğim gibi çocuklara ya da dangalak bir sevgiliye alınacak köpek değil.
Boş yere alanların şimdiden gözü kör olsun diyor, kendisine Hotiç ayakkabıları neden yediğini soruyorum.
Kızım niye kemirdin sen bunları? https://www.uludagsozluk.com/r/danua-1948401/

Eşyanın da avradını...