sigaraya başlama nedenleri

zevk meselesidir, edebiyata döküp de derdim vardı içiyorum diyecek kadar dilim dönmez. heves ederdim ablamdan, dayımlardan, arkadaşlarımdan öyle 1 tane 1 tane çalıp çalıp içerdim merak ederdim o dumanın keyfi nasıldır, ne sıklıkla içilir, içmeyince ne durumda olunur biraz merak biraz mallık, biraz da cahillikle başlanır sigaraya. sonra bir kısım bağımlı olur, bir kısım kendini bağımlıymış gibi hisseder (ama aslında değildir) bir kısım can sıkıntısından, bir kısım mutluluktan, bir kısım yorgunluktan, bir kısım üzüntüden sigaraya başlar yada sigara kullanmaya devam eder.

ben bunların hepsinden parça parça alarak sigaraya başladım ve kullanmaya devam ediyorum. he sigara içen herkes ölücek diye bir şey yok tabi ama sigaraya başlayan herkes sürünür, hastalanabilir (hastalanmam diye bir şey yok hasta eder ama fark etmezsin) sonuç olarak sigara firmalarının müşterilerinden gizlediği bir slogan vardır ki o da şudur;

giden gitsin kalan sağlar bizimdir...yakın bir sigara hadi, dumanınız bol olsun.